Call of Duty: Modern Warfare 2 oficjalnie z największą premierą w historii serii! Gra zarobiła majątek

Gry
1598V
Call of Duty Modern Warfare 2 okładka
Wojciech Gruszczyk | 01.11.2022, 13:42

Activision właśnie potwierdziło ostatnie przecieki. Call of Duty: Modern Warfare 2 to oficjalnie najszybciej sprzedająca się odsłona w historii serii Call of Duty. Gra wygenerowała znakomity rezultat, a możemy podejrzewać, że to dopiero początek.

Call of Duty: Modern Warfare 2 to oficjalnie najszybciej sprzedająca się produkcja w historii serii Activision. Gra w premierowy weekend zarobiła ponad 800 mln dolarów – pobijając tym samym poprzedniego rekordzistę Call of Duty: Modern Warfare 3 z 2011 roku.

Strzelanka Infinity Ward zanotowała również największą liczbę graczy w pierwszy weekend względem całej serii.

„Do naszej społeczności - DZIĘKUJEMY za uczynienie #ModernWarfare2 numerem 1 w historii serii Call of Duty! A dopiero zaczynamy”.

Activision w oficjalnej wiadomości wspomina, że Call of Duty: Modern Warfare 2 osiągnęło lepszy start od łącznych rezultatów „Top Gun: Maverick” oraz „Doktor Strange w multiwersum obłędu” w pierwszych dniach od pojawienia się filmów w kinach. Oczywiście należy pamiętać, że obie przygody w ostateczności osiągnęły lepszy wynik względem wspomnianych 800 mln dolarów – 1,454 mld dolarów dla widowiska z Tomem Cruisem i 955 mln dolarów dla historii Marvela.

Call of Duty: Modern Warfare 2 na pewno znacząco poprawi swój wynik, ponieważ produkcja bez wątpienia będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem w następnych tygodniach – w końcu nadciągają święta, podczas których shooter okaże się dobrą opcją na prezent.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Call of Duty: Modern Warfare II.

Źródło: Informacja prasowa - Activision

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper