Call of Duty: Modern Warfare 2 z masą niesłusznych banów? Gracz stracił dostęp do gry po 18 minutach

Gry
1828V
Call of Duty Modern Warfare 2
Wojciech Gruszczyk | 31.10.2022, 18:24

Twórcy Call of Duty: Modern Warfare 2 mogą mieć duży problem ze swoimi narzędziami chroniącymi strzelankę przed cheaterami. Kolejni gracze zgłaszają, że otrzymują niesłuszne bany, a ich konta są blokowane bez jakiejkolwiek ingerencji w kod produkcji.

Redakcja Insider Gaming przybliża sytuację, o której donoszą sami zainteresowani. Infinity Ward banuje kolejnych graczy Call of Duty: Modern Warfare 2 – użytkownicy mają podobno używać „nieautoryzowanego oprogramowania” i „manipulować danymi gry”.

Klienci Activision podkreślają, że nie wykorzystują żadnych programów czy też nie bawili się w plikach gry – Tom Henderson potwierdził, że otrzymuje 27-28 wiadomości na godzinę od graczy. Jedna z osób otrzymała bana po zaledwie 18 minutach rozgrywki.

Insider podkreśla, że podobna sytuacja pojawiła się w przypadku ostatniej gry DICE i w tym wypadku Battlefield 2042 wykrywał programy do oświetlenia RGB. Z tego powodu Henderson zaleca, by aktualnie usunąć Logitech G Hub, iCUE, Afterburner oraz Razer Synapse 3 z PC.

Możemy podejrzewać, że część banów nie jest przypadkowa, jednak skala problemu pozwala sądzić, że Infinity Ward ma problem z własnymi narzędziami, które powinno poprawnie wykrywać cheaterów w Call of Duty: Modern Warfare 2.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Call of Duty: Modern Warfare II.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper