Suicide Squad i Batman Arkham stracili swoich ojców. Sefton Hill i Jamie Walker opuszczają Rocksteady

Gry
1967V
Batman Arkham
Wojciech Gruszczyk | 26.10.2022, 17:48

W przyszłym roku dojdzie do premiery wielkiej gry z uniwersum DC, ale na dosłownie ostatniej prostej okręt Rocksteady Studios zdecydowali się opuścić jego kapitanowie. Sefton Hill i Jamie Walker z końcem roku nie będą już częścią firmy, która stworzyła serię Batman Arkham.

Rocksteady to brytyjskie studio założone w 2004 roku, które zasłynęło z tworzenia kapitalnych przygód z serii Batman Arkham. Od kilku lat deweloperzy rozwijają Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości i produkcja ma w przyszłym roku zadebiutować na PlayStation 5, Xboksach Series X|S oraz komputerach osobistych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Twórcy muszą jednak zmierzyć się z dużym wyzwaniem, ponieważ Sefton Hill i Jamie Walker (szefowie i współzałożyciele studia) postanowili opuścić firmę:

„Mam do przekazania ważne wiadomości dotyczące Rocksteady Studios. Współzałożyciele i szefowie studia, Sefton Hill i Jamie Walker, podjęli decyzję o opuszczeniu studia. Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy pracować razem z Jamiem i Seftonem, którzy poprowadzili swoje utalentowane zespoły do stworzenia jednych z najlepszych gier na świecie. Od uznanej przez krytyków hitowej franczyzy Batman Arkham po ich ewolucyjne myślenie przy Suicide Squad, byli świetnymi liderami zespołu” – powiedział David Haddad, szef Warner Bros Interactive Entertainment Inc.

Firma podkreśla, że Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości jest „prawie ukończony”, a co ważne Sefton Hill i Jamie Walker nie zamierzają zrobić sobie przerwy, a po prostu będą kontynuować pracę w innej firmie.

Jest to naprawdę zaskakująca wiadomość, ponieważ duet przez wiele lat pracował nad rozwojem gier w Rocksteady i teraz deweloperzy będą musieli poradzić sobie z nową rzeczywistością. Możemy jednak podejrzewać, że Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości faktycznie znajduje się na ostatniej prostej i może nawet przed końcem roku (The Game Awards) poznamy datę premiery?

Źródło: Rocksteady

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper