Age of Empires II: Definitive Edition trafi na Xboksy! Nowa wersja gry wyciekła przed prezentacją

Gry
1645V
Age of Empires II: Definitive Edition
Iza Łęcka | 25.10.2022, 09:06

Już dzisiaj odbędzie się transmisja z okazji 25-lecia serii Age of Empires, jednak nie musieliśmy czekać na zaplanowany event, by poznać pierwszą niespodziankę, która pojawiła się w bazie danych PEGI. Szykujcie się na zapowiedź konsolowej wersji Age of Empires II: Definitive Edition.

Od miesięcy można było natrafić na niepotwierdzone doniesienia oraz spekulacje, według których Amerykanie pracują nad konsolowym wydaniem Age of Empires 4, tymczasem okazuje się, że będziemy mieć do czynienia z kolejnymi ogłoszeniami. Age of Empires II: Definitive Edition zmierza na Xboksy Series X|S i Xboksa One.

„Age of Empires II: Definitive Edition ocenione na Xbox Series / Xbox One w Europie”. 

Age of Empires II: Definitive Edition zadebiutowało w 2019 roku – jest to odświeżona wersja strategii czasu rzeczywistego z 2000 roku. Forgotten  Empires nie tylko skoncentrowało się na odrestaurowaniu grafiki, lecz przygotowało także nową zawartość.

Gra oferuje między innymi grafikę w 4K Ultra HD, całkowicie zremasterowaną ścieżkę dźwiękową oraz rozszerzenie zatytułowane The Last Khans, w którego skład wchodzą 3 nowe kampanie i 4 cywilizacje.

Gigant z Redmond podkreśla, że tytuł posiada zawartość na ponad 200 godzin rozgrywki - w trakcie zabawy nie tylko sprawdzimy 35 cywilizacji, gdyż deweloperzy wciąż pracują nad rozbudową klasyka. Do strategii trafił między innymi tryb Battle Royale, edytor scenariuszy czy też ulepszony interfejs.

Źródło: Gematsu

Komentarze (92)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper