A Plague Tale 3 aktualnie nie powstaje. Reżyser gry mówi wprost: „na chwilę obecną jest to koniec”

Gry
990V
A Plague Tale Requiem Recenzja
Wojciech Gruszczyk | 19.10.2022, 15:11

A Plague Tale: Requiem zadebiutował na konsolach i PC, a nawet produkcja od premiery jest dostępna w Xbox Game Pass. Tytuł zbiera bardzo pozytywne opinie, ale wiele na to wskazuje, że przynajmniej aktualnie nie możemy liczyć na kolejną przygodę pełną szczurów.

A Plague Tale: Innocence było dużą niespodzianką, więc wielu graczy czekało na A Plague Tale: Requiem. Tytuł w końcu zadebiutował, więc od razu pojawiły się pytania dotyczące możliwej kontynuacji. Studio jednak przynajmniej aktualnie nie zamierza rozwijać kolejnej przygody w tym świecie.

Kevin Choteau na blogu PlayStation potwierdził, że A Plague Tale: Requiem jest aktualnym finałem opowieści w tym świecie – „myślę, że na chwilę obecną jest to koniec”.

Twórca wyraźnie nie mówi, że jest to wielkie zakończenie serii i nigdy nie otrzymamy nowej gry, ale deweloperzy chcą najwidoczniej skupić się teraz na innym projekcie. Zespół aktualnie nie posiada planów, ale wszystko zależy od opinii graczy:

„Drzwi nigdy nie są zamknięte, a my zobaczymy odbiór graczy. Chcemy zobaczyć ich reakcję, zanim cokolwiek postanowimy. To oni napędzają naszą produkcję, a jeśli nie podoba im się to, co zrobiliśmy, musimy zrobić coś innego” – dodał Kevin Choteau

Deweloper potwierdził, że za A Plague Tale: Requiem odpowiadała 70-osobowa ekipa, która rozwijała grę przez trzy lata. Kevin Choteau jest dumny z zespołu, jednak możemy podejrzewać, że wszystko zależy od samego zainteresowania

Przeczytajcie naszą recenzję i sprawdźcie poradnik do A Plague Tale: Requiem.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do A Plague Tale: Requiem.

Źródło: Gamesradar

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper