The Peripheral na zwiastunie z datą premiery. Serial science fiction od autorów Westworld

Filmy/seriale
1924V
p
Bartosz Dawidowski | 12.10.2022, 11:38

Amazon Prime Video szykuje potencjalnie bardzo mocny serial science fiction. Sprawdźcie pierwszy zwiastun „The Peripheral”, tworzony przez wielu autorów znakomitego „Westworld” od HBO.

Serial „The Peripheral”, który został stworzony przez Lisę Joy i Jonathana Nolana, głównych autorów bardzo mocnego „Westworld” (szczególnie w pierwszym, najlepszym sezonie) oparto na wydarzeniach z książki „Peryferal” Williama Gibsona, która została wydana w 2014 roku (a od 2016 roku dostępna jest również w polskim tłumaczeniu).

W pierwszych odcinkach opowieści science fiction prześledzimy losy Flynne Fisher, która odkrywa połączenie z alternatywną rzeczywistością, która okazuje się przerażająca. Akcja „The Peripheral” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w świecie gdzie technologia VR bardzo się rozwinęła i zaczęła zapewniać trudne do odróżnienia od rzeczywistości doznania. Początkowo protagonistka myśli, że odkryta przez nią przestrzeń z futurystycznego Londynu jest kolejną wizualną projekcją, ale okazuje się, że to prawdziwe miejsce, które zagraża jej życiu.

W głównych rolach serialu zobaczymy takich aktorów jak Jack Reynor (znanego ze świetnej roli w „Midsommar”), Chloe Grace Moretz, Gary Carr („The Deuce”), Eli Goree („One Night in Miami”) i Louis Herthum („Westworld”). Do premiery serialu dojdzie w Amazon Prime Video już 21 października 2022 r. Amazon już zapowiada, że planuje stworzyć kolejne sezony „The Peripheral”.

Źródło: https://www.imdb.com/title/tt8291284/

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper