Floodland to city builder od autorów This War of Mine. Polski zespół oferuje demo przed premierą w tym roku

Gry
1811V
r
Bartosz Dawidowski | 10.10.2022, 13:46

Na naszym radarze pojawiła się nowa, ciekawa produkcja w klimatach postapokaliptycznych. To Floodland, w którym będziemy próbować odbudować cywilizację po katastrofie klimatycznej.

We Floodland pokierujemy małą społecznością, która spróbuje się odbudować po apokaliptycznych wydarzeniach na naszej planecie. Polski zespól Vile Monarch stawia na klimaty gameplayowe rodem z city-builderów. Wśród autorów Floodland znajdziemy Kacpra Kwiatkowskiego i Grzegorza Mazura, którzy pracowali wcześniej – jeszcze przed otwarciem Vile Monarch -nad This War of Mine. W studiu znajdziemy też deweloperów odpowiedzialnych m.in. za Dying Light i Hard West. Za muzykę do produkcji odpowiada natomiast Piotr Musiał, autor kompozycji do This War of Mine i Frostpunka. W zespole Vile Monarch pracuje obecnie ok. 80 osób w biurach w Warszawie i Wrocławiu.

Już teraz możecie spróbować swoich sił w tym ciekawym, survivalowym city-builderze. Na Steam jest dostępne demo, z okazji wciąż trwającego wydarzenia Steam Next Fest 2022.

Floodland trafi do dystrybucji na Steam już 15 listopada 2022 r. Gra zmierza w tej chwili wyłącznie na PC. Być może w przyszłości tytuł trafi jednak również na konsole.

"Floodland to survivalowa osadzona w świecie zniszczonym przez zmiany klimatyczne. Odkrywaj nową rzeczywistość, zbieraj zasoby i zbuduj miasto, aby zjednoczyć klany. Skłócone kultury i ograniczone zasoby wiążą się z trudnymi decyzjami. Czy zdołasz poprowadzić swój lud ku nowej erze?".

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1336180/Floodland/

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper