Reżyser adaptacji Silent Hill potwierdza prace nad kilkoma grami uniwersum

Gry
1242V
silent hill
Krzysztof Grabarczyk | 07.10.2022, 19:48

Podobał Wam się filmowy Silent Hill? Filmowa adaptacja trafiła na ekrany kin już w 2006 roku, zbierając w większości pozytywne opinie. Reżyser tamtego projektu, Christophe Gans obecnie zaaranżował prace nad kolejnym filmowym rebootem cyklu. Reżyser podzielił się również bardzo interesującymi wieściami nt. kolejnych gier osadzonych w zamglonym uniwersum Cichego Wzgórza. 

W wywiadzie udzielonym dla redakcji serwisu Movie, Christophe Gans potwierdził, że Konami uruchomiło prace nad kilkoma projektami marki Silent Hill. Odniósł się do wcześniejszych informacji dotyczących ambtnych planów japońskiego wydawcy by wskrzesić Silent Hill. Od chwili anulowania Silent Hills minęło już prawie osiem lat. Jedną z ciekawszych perspektyw okazuje się wcześniejszy przeciek sugerujący powierzenie prac nad renowacją Silent Hill 2 przez krakowskie Bloober Team, autorów m.in. The Medium, nieodzownie kojarzonego z cyklem Konami. 

Pracuję obecnie z Silent Team, oryginalnymi twórcami z Konami, gdzie w przygotowaniu znajduje się kilka gier cyklu. Podobnie jak kilka oddelegowanych zespołów, które przywrócą uniwersum do dawnej świetności. Jestem przekonany, zostali zainspirowani przez sukces współczesnych wersji Resident Evil, które są świetnymi tytułami

Ostatnie zdanie wypowiedzi jednoznacznie sugeruje, że Konami może podążać tropem dawnej konkurencji. Prace nad remake i nowymi odsłonami brzmią sensownie, wystarczy spojrzeć na politykę Capcom. Jeśli reżyser mówi prawdę, być może powróci sytuacja sprzed lat, gdy Resident Evil i Silent Hill rywalizowały ze sobą pod kątem jakości, atmosfery. Gracze tylko na tym skorzystają. 

Źródło: psu

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper