Twórcy Metro Exodus oddali hołd animatorowi zabitemu na wojnie w Ukrainie. Studio pożegnało przyjaciela

Gry
869V
Twórcy Metro Exodus oddali hołd animatorowi zabitemu na wojnie w Ukrainie
Wojciech Gruszczyk | 06.10.2022, 13:55

4A Games potwierdziło ostatnie informacje i pożegnało swojego współpracownika oraz przyjaciela. Andrii 'Nizrock' Korzinkin został pochowany z honorami na cmentarzu wojskowym jako jeden z wielu bohaterów Ukrainy.

Mieszkańcy Ukrainy wciąż walczą o wolność swojego kraju, ale nie każdy bohater będzie mógł świętować zwycięstwo. Jednym z żołnierzy, który zginął na froncie jest Andrii 'Nizrock' Korzinkin, który przez lata pracował dla 4A Games i opracowywał gry z serii Metro.

Animator w ostatnich latach miał okazję pracować nad Metro Exodus i możemy podejrzewać, że deweloper miałby okazję rozwijać kolejną produkcję z tego uniwersum, ale jak wiadomo Rosja zaatakowała Ukrainę i deweloper dołączył do Sił Zbrojnych Ukrainy.

4A Games potwierdziło ostatnie doniesienia – Andrii 'Nizrock' Korzinkin zginął w akcji podczas obrony swojego kraju:

„Dziś opłakujemy animatora 4A Games, Andrija 'Nizrocka' Korzinkina, który zginął w akcji 24. września podczas obrony swojego kraju w pobliżu miasta Mykolaiv.


Andrii urodził się w Mariupolu 7 kwietnia 1989 roku. Został pochowany z honorami, na cmentarzu wojskowym jako jeden z wielu bohaterów Ukrainy.


Andrii wstąpił do Sił Zbrojnych Ukrainy po rozpoczęciu wojny z Rosją. W pierwszych dniach wojny udało mu się pomóc rodzicom w ucieczce z miasta Mariupol do Kijowa.


Pamiętamy go jako utalentowanego animatora, który zachwycił mutantami i stworami z Metro Exodus; i jako przyjaciela, który był zawsze pozytywny i spokojny, który uwielbiał gry planszowe i czas spędzony na siłowni.

Nasze myśli są z jego rodziną i wszystkimi obrońcami Ukrainy”.

Warto przypomnieć, że 4A Games już w 2014 roku przeniosło główną siedzibę na Maltę, ale część deweloperów pozostała w kraju i wciąż rozwijała gry ze swojego kraju. Jednak atak wojsk rosyjskich sprawił, że wielu mieszkańców zdolnych do obrony dołączyło do Sił Zbrojnych Ukrainy.

Źródło: IGN

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper