Call of Duty: Advanced Warfare 2 ma znajdować się w produkcji. Sledgehammer Games rozpoczęło prace

Plotka
656V
Call of Duty: Advanced Warfare 2
Wojciech Gruszczyk | 05.10, 15:34

Pod koniec października na rynku pojawi się Call of Duty: Modern Warfare 2, ale według najnowszego raportu rozpoczęły się już prace nad następnym tytułem. Na grę przyjdzie nam sporo zaczekać, ale Sledgehammer Games podobno rozwija Call of Duty: Advanced Warfare 2.

W 2021 roku na rynek trafiło Call of Duty: Vanguard, które jednak nie zostało docenione przez wielu graczy, a produkcja mierzyła się z dużymi problemami. Sledgehammer Games jednak nie zostało odsunięte od uniwersum Call of Duty, a otrzymało możliwość opracowania gry w zupełnie innym umiejscowieniu wydarzeń.

Ralph Valve na łamach Whatifgaming przedstawił bardzo ciekawą wiadomość – Sledgehammer Games ma odejść od czasów II wojny światowej, by ponownie zaprezentować strzelankę w przyszłości. Studio podobno zapewni Call of Duty: Advanced Warfare 2 i gra powstaje na nowym silniku IW 9.0.

Insider podkreśla, że pierwotnie Call of Duty: Vanguard miało otrzymać kilka kontynuacji, lecz produkcja „nie spełniła oczekiwań”, więc deweloperzy musieli przedstawić inny projekt.

Twórcy podobno przedstawili nowy Advanced Warfare, który ma powrócić do koncepcji „szybkiej strzelanki Sci-Fi”, którą poznaliśmy we wcześniejszych tytułach tego studia. 

Sledgehammer Games otrzymało sporo czasu na opracowanie gry, ponieważ według przecieków w przyszłym roku nie zagramy w shooter premium z serii Call of Duty, w 2024 roku na rynek trafi produkcja od Treyarch, a dopiero w 2025 roku zadebiutuje Call of Duty: Advanced Warfare 2.

Źródło: Whatifgaming

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper