Samsung pokazał QN100B - 98-calowy telewizor z wyświetlaczem Neo QLED. Cena może zwalać z nóg

Technologie
2009V
Samsung QN100B
Kajetan Węsierski | 01.10, 15:30

Rynek telewizorów to ten element branży technologicznej, który rozwija się prawdopodobnie najszybciej - a nawet jeśli nie, to zdecydowanie od lat znajduje się w czołówce. Twórcy nieustannie opracowują nowe modele, serwują innowacyjne wyświetlacze, prześcigają się w przekątnych ekranu i grubościach samych sprzętów, a przy tym opracowują rozwiązania, które jeszcze kilka miesięcy wstecz wydawały się zaledwie mrzonkami z powieści science fiction.

Teraz poprzeczkę na nowym poziomie prawdopodobnie zawiesił Samsung, który na tarcie Cedia Expo 2022 w Dallas przyjechał ze swoim najnowszym wynalazkiem. O czym mowa? O telewizorze Samsung Neo QLED QN100B, którego przekątna ekranu wynosi 98 cali i oferuje jasność nawet do 5000 nitów. Sprzęt wykonany został w technologii Mini-LED i pozwala na wyświetlanie obrazu w technologii 4K.

Tym, na co szczególnie warto zwrócić uwagę, jest cena telewizora. Zgodnie z informacjami, cena w Korei Południowej wyniesie 45 milionów KWN, to w przeliczeniu na złotówki wynosi około 155 tysięcy. Mówimy więc o kwocie zaporowej i zdecydowanie nie na każdą kieszeń. Co więcej, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że przy obecnej sytuacji z naszą walutą, stawka może do momentu premiery jeszcze nieco podskoczyć...

Źródło: Komputer Świat

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper