Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft pod lupą Europejczyków. Poznaliśmy wstępną datę wydania zgody

News
2627V
Xbox Activision Blizzard
Wojciech Gruszczyk | 30.09, 18:52

Sprawa przejęcia twórców Call of Duty, Overwatch czy World of Warcraft wchodzi w kolejną fazę. Amerykanie przekazali dokumentację konieczną do weryfikacji Komisji Europejskiej – poznaliśmy wstępny termin zatwierdzenia decyzji przez europejskie organizacje.

Microsoft od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad możliwością kupienia Activision Blizzard. Analizując ostatnie stanowisko Sony oraz sposób, w jaki Japończycy walczą o niezachwiany dostęp do Call of Duty, trzeba przyznać, że to starcie nie będzie łatwe. Kilka tygodni temu producent PlayStation wyraził sprzeciw, twierdząc że przejęcie wpłynie na całą branżę gier – opinia była na tyle znacząca, że CMA rozpoczęło bardziej wnikliwe śledztwo.

Zakup Activision Blizzard będzie jednak analizowany przez następne organy – tym razem Komisja Europejska pochyli się nad wszelkimi szczegółami i rozpatrzy możliwe plusy oraz minusy udanej transakcji. Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem tzw. „pierwszej fazy analizy” - KE wyznaczyło nawet wstępną datę ogłoszenia decyzji.

8 listopada dowiemy się, jakie jest stanowisko Europejczyków na temat przejęcia – jeżeli transakcja będzie wzbudzała wątpliwości polityków, to podobnie jak w przypadku Brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków, urzędnicy przystąpią do drugiej fazy dochodzenia. W przypadku braku zastrzeżeń na początku listopada Amerykanie będą o krok bliżej przejęcia.

Microsoft przekazał już niezbędną dokumentację, lecz jego przedstawiciele wydają się całkiem spokojni. W zeszłym tygodniu Satya Nadella wyraził swoją pewność co do pozytywnego przebiegu wszelkich analiz. Gigant z Redmond planuje przeznaczyć na zakup Activision Blizzard 68,7 mld dolarów.

Źródło: VGC

Komentarze (166)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper