NFT umiera na naszych oczach. Obroty spadły o 97%

News
3614V
NFT
Wojciech Gruszczyk | 30.09, 14:58

Od czasu do czasu słyszymy o deweloperach oraz grach wykorzystujących NFT, ale możemy mieć pewność, że tą technologią interesuje się już coraz mniej osób. Od stycznia 2022 roku jesteśmy świadkami wielkiego spadku obrotów na rynku „niewymiennych tokenów”.

W styczniu 2022 roku na rynku NFT odnotowano obrót tokenami na poziomie 17,2 mld dolarów i w tym czasie byliśmy świadkami wielkiego zainteresowania nową propozycją. Kolejne firmy próbowały zaproponować swoje produkty związane z ciekawostką, a nawet nie brakowało korporacji, które zapowiedziały przygotowanie gier mocno zintegrowanych z NFT.

Po kilku miesiącach NFT nie jest już jednym z najgłośniejszych tematów w kolejnych branżach, a obrót tokenami we wrześniu miał wynieść zaledwie 466,9 mln dolarów. Redakcja Bloomberg podaje, że wyniki spadły aż o 97%.

Rynek NFT podobno nie poradził sobie w tak trudnych czasach, ponieważ w kolejnych krajach pojawiają się problemy z coraz to droższym życiem, a dodatkowo oszustwa, kradzieże i kolejne afery z tokenami nie pomogły w budowaniu stabilnej społeczności.

Trzeba na pewno zauważyć, że 466,9 mln dolarów to nadal dobry wynik, jednak biorąc pod uwagę wcześniejsze obroty i słabe perspektywy – możemy podejrzewać, że NFT będzie cieszyć się coraz mniejszym zainteresowaniem.

Źródło: artnews

Komentarze (102)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper