Xbox Series X|S bez Quick Resume? Gracze mogą wkrótce otrzymać opcję wyłączenia funkcji

News
2768V
Xboksy Series X|S
Wojciech Gruszczyk | 30.09, 18:50

Microsoft na aktualnej generacji zaoferował ciekawą opcję– Quick Resume zapewnia graczom błyskawiczny powrót do rozgrywki. Nie wszyscy są jednak przekonani do propozycji i proszą amerykańską korporację o możliwość wyłączenia funkcji.

Quick Resume pozwala wyłączyć konsolę w dowolnym momencie i po ponownym włączeniu konsoli zainteresowani mogą natychmiast powrócić do rozgrywki. Funkcja działa bardzo dobrze w wielu grach, ale wciąż nie jest dostępna we wszystkich tytułach na Xboksach Series X|S.

Jednocześnie społeczność dostrzega problem z pozycjami sieciowymi, w których Quick Resume nie działa najlepiej – po powrocie do produkcji pokroju PUBG, Halo Infinite czy FIFA 23 gracze muszą ponownie logować się na serwery, co w ostateczności trwa dłużej niż normalne włączenie gry.

Jeden z graczy poruszył ten temat na Twitterze i otrzymał pozytywną wiadomość od Phila Spencera – szef marki Xbox potwierdził, że opcja wyłączenia Quick Resume może w przyszłości zostać dodana na Xboksach Series X|S.

„Nadal nie rozumiem, dlaczego nie jest to funkcja, którą można wyłączyć, jest to niesamowita opcja w przypadku wielu produkcji, ale gdy próbuje szybko wznowić grę sieciową, całkowicie ją psuje i musisz ręcznie wyłączyć [tytuł]. Gdyby tylko istniała opcja wyłączenia go w takich grach!”.

„Dobra propozycja, ma to sens. Umieścimy to na liście rzeczy do sprawdzenia”.

Jest to naprawdę celna uwaga i na pewno znalazłoby się wielu graczy, którzy chętnie wyłączą Quick Resume w przypadku niektórych tytułów.

Źródło: VGC

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper