Samsung pokazał pierwszego na świecie „wysuwanego” PC. Prototyp urządzenia zmieni tablet w komputer

Technologie
2049V
Samsung x Intel
Wojciech Gruszczyk | 28.09, 20:26

Samsung Display i Intel pracują nad „wsuwanymi” komputerami PC. Aktualnie zaprezentowano prototyp urządzenia, które nie zrobiło duże wrażenie. Firmy korzystają z nowoczesnego rozwiązania i chcą wciąż pracować nad technologią.

Na rynku systematycznie pojawiają się składane smartfony, jednak Samsung Display i Intel zdecydowali się na inne podejście. Zamiast „składać”, korporacje chcą „wysuwać” i na dobry początek pokazano prototyp komputera PC, który z 13-calowego tabletu zamienia się z 17-calowy wyświetlacz.

Urządzenie to oczywiście bardzo wstępna wersja propozycji, która jednak pokazuje, w jakim kierunku chcą podążać korporacje – ten projekt ma „zaspokoić różne potrzeby związane z większym ekranem, a także możliwością przenoszenia” sprzętu.

Nie możemy raczej oczekiwać, że nagle na rynku pojawią się wysuwane ekrany, na których będziemy mogli wykonać podstawowe zadania lub po prostu podłączymy monitor do mocniejszego PC. Może to mieć jednak duże zastosowanie, ponieważ pozwoli to na jeszcze większą mobilność – w końcu będziemy mogli korzystać z małego wyświetlacza, który w odpowiednim momencie powiększymy i będziemy na nim normalnie pracować.

Źródło: The Verge

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper