Bully 2 wycieka - screeny, miasto, silnik graficzny i premiera. Wielki przeciek GTA 6 był dopiero początkiem?

Plotka
25571V
Bully 2
Mateusz Wróbel | 26.09, 16:01

Bully 2 rzekomo powstaje już od dobrych kilkunastu lat, ale przez pewne problemy związane z produkcją GTA 5 i GTA 6, gra miała zostać odstawiona do szuflady nawet trzy razy. Mimo tego na serwerach Rockstar Games wciąż mają znajdować się elementy kolejnej szkolnej przygody, które teraz rzekomo wyciekły.

Autorem wycieku ma być członek grupy hakerskiej o nazwie Lapsus$ (a więc tej, która odpowiada za ogromny przeciek GTA 6). Pokazują one nie tylko grafiki z wczesnej wersji gry, ale również prywatną rozmowę na Discordzie, z której wynika, że po GTA 6 Rockstar Games ma skupić się na Bully 2. Nie ma tam natomiast mowy o Red Dead Redemption 3, więc możliwe, że szkolna przygoda ma pierwszeństwo przed powrotem na Dziki Zachód.

Zrzuty ekranu pokazują tablicę informacyjną na terenie szkoły Bull & Kay. Wskazuje ona, w którym kierunku trzeba się udać, aby odwiedzić blok A, B, C lub recepcję. Widzimy tutaj również mini-mapę przypominającą tę znaną fanom GTA 4. Potwierdza to plotki, jakoby Bully 2 miało powstawać już na początku poprzedniej dekady i działać pierwotnie w oparciu o wersję silnika graficznego, z którego korzystała czwarta, główna odsłona gangsterskiej serii.

Bully 2 discord

Screeny nie zdradzają zbyt dużo szczegółów. Rozpoczęcie prac nad Bullym 2 na papierze miało rozpocząć się nawet w 2009 roku, ale GTA 5 i Red Dead Redemption 2 miały pierwszeństwo, więc prace nad rzeczoną pozycją były ciągle "zamrażane". Rockstar Games ma mieć nawet 2 wersje Bully 2 - jedną z 2009 roku, a drugą z 2019 roku. Ta pierwsza swoimi funkcjami i chociażby HUD-em przypomina GTA 4, a o tej nowej nie znamy zbyt wielu szczegółów - przewiduje się, że działa ona na silniku RAGE z wersji RDR 2.

Według informacji udostępnionych przez Lapsus$ będziemy mogli wykonywać szereg aktywności na terenie szkoły czy mieście Eldon. Wykonamy dorywcze prace w np. sklepach spożywczych lub jako woźny. Do dyspozycji otrzymamy natomiast dużo mniejszy świat niż w przypadku GTA 6 czy RDR 2. 

Wierząc tym informacjom, premiera Bully 2 miałaby odbyć się w 2025/2026 roku.

Źródło: TwistedVoxel

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper