Haker GTA 6 w rękach policji. Oświadczenie potwierdza jego kryminalną przeszłość

News
3958V
GTA 6 art
Iza Łęcka | 26.09, 07:37

Za włamanie na serwery Rockstar Games i kradzież materiałów z GTA 6 odpowiada doświadczony haker. Pomimo swojego młodego wieku, 17-latek był już w przeszłości oskarżany o podobne czyny. Mając na uwadze skalę ostatniego ataku, Brytyjczyk może doczekać się poważnych konsekwencji.

W czwartek późnym wieczorem policja zatrzymała 17-latka z Oxfordshire po zarzutami „masowego cyberwłamania przeciwko producentom gier wideo Rockstar Games oraz Take Two Interactive”.

Wiadomość na łamach serwisu The Desk potwierdził Matthew Keys, który jako pierwszy pod koniec tygodnia relacjonował akcję angielskiej policji. Oskarżony haker ma również stać za głośnym atakiem na Uber Technologies, co przekazało jedno ze źródeł policyjnych związanych ze śledztwem.

Podejrzany, który ze względu na wiek jest opisywany inicjałami „A.K.”, został zatrzymany w wyniku dochodzenia prowadzonego przez funkcjonariuszy federalnych ze Stanów Zjednoczonych oraz ich kolegów po fachu z Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje A.K. wpadł przez odkrycie podobieństw pomiędzy atakami na Rockstar Games, Uber Technologies a kilkoma innymi cyberwłamaniami, do jakich doszło w ostatnich miesiącach – w tym spraw dotyczących Microsoftu, Okty oraz firmy NVIDIA.

Po wcześniejszym oskarżeniu o dwa ataki, Brytyjczyk miał przebywać w domu matki, gdzie oczekiwał na dalszy rozwój spraw. W wyniku ostatnich zajść usłyszał jednak kolejne zarzuty – dwa dotyczą naruszenia warunków kaucji, natomiast dwa pozostałe odnoszą się do kwestii niewłaściwego wykorzystania komputera.

Policja wydała krótkie oświadczenie, w którym podkreśla, że 17-latek został zatrzymany pod zarzutem hakowania:

"Nastolatek został oskarżony o dwa zarzuty naruszenia warunków kaucji i dwa zarzuty nadużycia komputera”.

„Detektyw inspektor Michael O'Sullivan z jednostki do walki z cyberprzestępczością w City of London Police, powiedział: „Londyńska Policja aresztowała 17-latka w Oxfordshire w czwartek (22 września) pod zarzutem hakowania, w ramach dochodzenia wspieranego przez jednostkę zajmującą się walką z cyberprzestępczością (NCCU) w Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA). Został on oskarżony w związku z tym dochodzeniem i pozostaje w areszcie policyjnym (...)”.

Źródło: The Desk

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper