DualSense od PS5 ma problemy przez ostatnią aktualizację. Gracze narzekają na dryfujące analogi

News
2397V
DualSense
Wojciech Gruszczyk | 23.09, 13:41

Sony wciąż ulepsza PlayStation 5 oraz kontroler DualSense, ale jedna z ostatnich aktualizacji może bardzo negatywnie wpłynąć na działanie urządzenia. Kolejni gracze doświadczają dryfujących analogów po pobraniu nowego firmware.

Sony w ostatnich dniach wydało aktualizację do kontrolerów DualSense, ale najnowsze raporty od graczy sugerują, że lepiej nie pobierać łatki przez komputery osobiste. Firmware 0307 może spowodować sporo problemów ze sprzętem, a przynajmniej aktualnie nie wiemy, czy Sony będzie mogło szybko poradzić sobie z niedogodnościami użytkowników.

Już teraz na Reddicie znajdziecie komentarze klientów, którzy po pobraniu aktualizacji nie mogą w normalny sposób korzystać z padów do PS5, ponieważ analogi zaczęły dryfować – sprzęt wariuje i zaczyna samoistnie reagować w kilka kierunków.

Gracz próbował odłączyć DualSense od PC, usunął połączenie Bluetooth, ale problemem wydaje się aktualizacja, ponieważ pad źle działa również po skorzystaniu z przewodu. W innym przypadku użytkownik w trakcie gry postanowił zaktualizować DualSense, ale po zainstalowaniu łatki, analogi zaczęły dryfować...

Zainteresowani podkreślają, że urządzenia wcześniej działały normalnie i dopiero po ściągnięciu najnowszych plików oraz zainstalowaniu ich na kontrolerze zaczęły pojawiać się oznaki dryfowania.

W rezultacie przynajmniej lepiej nie aktualizować DualSense przez PC – aktualnie nie pojawiły się negatywne komentarze od graczy, którzy ściągnęli firmware przez PS5.

[Aktualizacja #1]

Odezwał się do mnie jeden z czytelników, który potwierdził, że pobrał łatkę do DualSense przez PS5 i również ma problem z analogami:

„To nie do końca tylko PC. Pobrałem kilka dni temu aktualizację i od tego czasu postać sama chodzi po mapie”.

Źródło: Twistedvoxel

Komentarze (121)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper