Ubisoft reaguje na złamanie NDA. Firma „traktuje sprawę poważnie” – najpewniej szykują się kary

News
1540V
Ubisoft reaguje na złamanie NDA
Iza Łęcka | 23.09, 12:00

Francuski producent i wydawca zareagował na ostatnie doniesienia dotyczące Dana Allena. Youtuber ukrywał się pod pseudonimem TheRealInsider i regularnie publikował poufne informacje, by ułatwić sobie możliwość tworzenia własnych materiałów. Ubisoft nie pozostawił sprawy bez komentarza.

TheRealInsider jako pierwszy przedstawił szczegóły Ubisoft Forward i zaprezentował listę gier z serii Assassin's Creed, które były prezentowane w trakcie wydarzenia. Wpisy informatora w wielu przypadkach stanowiły podstawę do tworzenia treści na kanale Dan Allen Gaming, a w rzeczywistości były drugim kontem autora, który regularnie współpracował z gigantem branży.

Każdy z dziennikarzy i twórców internetowych, który chciał uzyskać dostęp do szczegółów przed imprezą, musiał podpisać umowę poufności, dlatego Ubisoft musiał odnieść się do sprawy, o której pisaliśmy na początku tygodnia. Firma wydała oświadczenie, podkreślając negatywny wpływ na zespoły deweloperskie pracujące nad danymi projektami.

„Regularnie zapewniamy dostęp i informacje na temat naszych gier pod NDA zaufanym partnerom. Kiedy to zaufanie zostaje naruszone lub informacje wyciekają przez osobę prywatną, jest to nie tylko szkodliwe i demoralizujące dla naszych zespołów, ale odbiera ekscytujący moment ujawnienia i doświadczenia naszym graczom. Chociaż nie będziemy wypowiadać się na temat indywidualnego przypadku, traktujemy te sprawy poważnie i będziemy odpowiednio reagować”.

Korporacja nie wskazuje żadnych szczegółów, lecz jak możemy się domyślać Dan Allen Gaming / TheRealInsider będzie musiał zmierzyć się z karą finansową – ta może wynieść nawet setki tysięcy dolarów. Ubisoft ma podstawy, by pozwać autora, który doskonale zdawał sobie sprawę z konsekwencji złamania przyjętych ustaleń.

Dan Allen zapewne będzie musiał zmierzyć się ze sporymi trudnościami i brakiem zaproszeń na kolejne branżowe imprezy, które swego czasu były dla niego solidnym źródłem informacji o poczynaniach producentów gier.

Źródło: Pushsquare

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper