PS Plus bez gier na premierę. Sony podtrzymuje stanowisko – wiemy po jakim czasie tytuły mogą trafiać do Plusa

News
3911V
PS Plus Premium i PS Plus Extra
Wojciech Gruszczyk | 21.09, 19:15

Sony systematycznie rozwija PlayStation Plus, ale korporacja nie zamierza zmieniać planów dotyczących oferowania gier na premierę w abonamencie. Firma podtrzymuje swoje stanowisko, ale jednocześnie otrzymaliśmy ciekawą informację.

Xbox Game Pass systematycznie otrzymuje nowe gry od deweloperów third-party, a jednocześnie Microsoft zobowiązał się wrzucać do katalogu wszystkie produkcje przygotowane przez swoje zespoły. Jednocześnie otrzymaliśmy potwierdzenie – jeśli Amerykanie przejmą Activision Blizzard, to wszystkie pozycje przygotowane przez korporację będą dostępne w bibliotece usługi.

Zupełnie inaczej do tego podchodzi Sony. Firma już wcześniej informowała, że nie zamierza wrzucać swoich pozycji w dniach premier do PlayStation Plus i Shuhei Yoshida podczas ostatniego wywiadu potwierdził plany korporacji.

Szef PlayStation Indies porównał sytuację do branży filmowej – na początku produkcja trafia do kin, a dopiero po pewnym czasie do streamingu:

„Nasze podejście polega na tym, że chcemy pomóc wydawcom w zarządzaniu cyklem życia [gry]. To tak jak wtedy, gdy film debiutuje najpierw w kinie, a potem trafia do pay-per-view lub streamingu czy darmowej telewizji. Za każdym razem generuje to nowe przychody lub szerszą publiczność”.

Japończycy wierzą w „premiery tytułów premium”, ale okazuje się, że sytuacja może zmienić się po sześciu lub 12 miesiącach – wszystko zależy od zainteresowania:

„Więc w ten sam sposób, wierzymy w wydanie tytułu w wersji premium, ale po sześciu miesiącach lub 12 miesiącach, gdy sprzedaż gry spada, włączenie do PS Plus może pomóc wskrzesić te gry”.

Shuhei Yoshida potwierdził, że zdarzyły się wyjątki pokroju Rocket League i Fall Guys – te produkcje osiągnęły sukcesy dzięki PlayStation Plus. Natomiast Stray został określony „anomalią” i najwidoczniej nie możemy liczyć, że korporacja będzie w przyszłości oferować więcej pozycji third-party na premierę w ramach abonamentu.

Sony chce, by PlayStation Plus pomagało „podnieść zainteresowanie tytułem” w momencie, gdy produkt ma otrzymać dodatek lub kontynuację – usługa ma w ten sposób pomóc „podczas zarządzania cyklem życia” produkcji.

Źródło: Pushsquare

Komentarze (262)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper