Xbox z wrześniową aktualizacją. Microsoft pozwala zmieniać kolor podświetlenia padów i ulepsza bibliotekę

News
6605V
Xbox nowości kolory
Wojciech Gruszczyk | 21.09, 18:03

Microsoft opublikował dużą aktualizację dla Xboksów Series X|S oraz Xboksa One. Gracze skorzystają z kilku ciekawych opcji, wśród których znajduje się nawet możliwość zmiany podświetlenia kontrolerów.

Wrześniowa aktualizacja właśnie trafia na konsole pierwszych graczy i na dobry początek producent pozwoli zmieniać kolor podświetlenia w kontrolerach Xbox Elite Series 2. Użytkownicy mogą dostosować barwę, którą widzimy na przycisku Xbox – użytkownicy wykorzystają ponad 16 mln kolorów. Zainteresowani muszą wejść do Xbox Accessories – program pobierzecie na Xboksy lub komputery osobiste z Windowsem.

To jednak dopiero początek nowości, ponieważ Microsoft całkowicie odświeżył wygląd biblioteki gier na Xboksach – teraz mamy otrzymać znacznie łatwiejszy dostęp do produkcji. Korporacja podkreśla, że menu zostało przeprojektowane, by społeczność mogła szybciej pobierać gry i włączać odpowiednie tytuły.

Inżynierowie z Redmond zwiększyli także opcję dotyczącą zapisywania pozycji – od dzisiaj wybierzemy domyślną lokalizację instalacji do wszystkich produkcji. Ta opcja pojawiła się wcześniej, ale teraz zadecydujemy przykładowo, gdzie pobierzemy tytuły z Xboksa Series X, a gdzie z Xboksa One.

Aktualizacja ma także wprowadzić pozytywne zmiany na PC – Xbox Game Bar zapewni teraz automatyczny dostęp do przygotowanych materiałów (screeny/filmy), które będziemy mogli bezpośrednio wysyłać do znajomych. Gracze stworzą nawet link, który wyślą do przyjaciela, by ten mógł pobrać fragment rozgrywki.

Microsoft wprowadził także funkcję tłumienia hałasu czatu na Xboksie One i PC (Windows 11/10) – w zeszłym miesiącu ta propozycja została udostępniona na Xboksach Series X|S, a teraz z opcji skorzystamy także na innych platformach.

Amerykanie pozwalają także w błyskawicznym tempie tworzyć imprezy przez aplikację – w rezultacie szybciej zaprosimy znajomych i rozpoczniemy wspólną grę w ulubione pozycje.

title

title

title

title

title

title

Źródło: Xbox

Komentarze (120)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper