Spider-Man na PC notuje zdumiewający wynik w USA. PS5 najchętniej kupowaną konsolą

News
1385V
Marvel’s Spider-Man Remastered PC
Iza Łęcka | 21.09, 10:35

Mat Piscatella z NPD przedstawił szczegółowe wyniki gier oraz sprzętów kupowanych w Stanach Zjednoczonych przez ostatnie miesiące. Najchętniej kupowaną pozycją był Madden NFL 22, ale warto odnotować spore zainteresowanie superbohaterską produkcją Sony. Rezultat z USA tylko potwierdza, że Japończycy podjęli słuszną decyzję, udostępniając swoje czołowe przygody na PC.

Sony oraz Microsoft dążą do systematycznego zwiększania dostaw konsol aktualnej generacji, lecz pomimo tych starań amerykańscy gracze wydali w sierpniu o 5% mniej pieniędzy na gaming w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku (4,10 mld dolarów).

Piscatella przekazał jednak, że PlayStation 5 odnotowało bardzo dobry miesiąc i było najchętniej kupowaną konsolą. Co więcej, wyniki konkurencji dają jasno do zrozumienia, że Sony zarobiło najwięcej na sprzęcie:

„US NPD HW - PlayStation 5 było najlepiej sprzedającą się platformą w sierpniu zarówno w sprzedaży jednostkowej, jak i pod względem zarobionych dolarów. Do tej pory Switch sprzedał najwięcej jednostek w 2022 roku, natomiast PlayStation 5 przewodziło rynkowi w przypadku sprzedaży w dolarach”.

Najchętniej kupowaną grą był wspomniany wcześniej Madden NFL 22 – jest to już 23. rok z rzędu, gdy seria koncentrująca się na futbolu amerykańskim jest najczęściej wybieraną produkcją w miesiącu premiery. Marvel's Spider-Man osiągnął duży sukces, skacząc z 84. miejsca na trzecią lokatę w rankingu sprzedaży.

„US NPD PREMIUM GAMES - Madden NFL 22 zadebiutował jako najlepiej sprzedająca się gra sierpnia, zajmując jednocześnie 5. miejsce wśród najlepiej sprzedających się gier 2022 roku. To już 23. rok z rzędu, kiedy gra z serii Madden NFL była najlepiej sprzedającym się tytułem w miesiącu premiery”.

„US NPD PREMIUM GAMES - Marvel's Spider-Man wskoczył na 3. miejsce na liście najlepiej sprzedających się tytułów w sierpniu - z 84. miejsca w lipcu. Marvel's Spider-Man był najlepiej sprzedającym się tytułem na Steam w tym miesiącu”.

Na uwagę jednocześnie zasługuje drugie miejsce Saints Row – nowy pomysł na przedstawienie gangu Świętych nie spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami, jednakże nie odstraszyło to graczy, którzy zdecydowali się wkroczyć w kolorowy, otwarty świat.

Najlepiej zarabiającą grą 2022 roku nadal pozostaje Elden Ring, natomiast drugą lokatę zajmuje LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów. TUTAJ znajdziecie pełny raport NPD, a poniżej możecie sprawdzić poszczególne rankingi:

title

title

title

title

title

title

Źródło: Mat Piscatella NPD

Komentarze (136)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper