Rise of The Ronin jest również rozwijany przez zespół PlayStation. Team Ninja korzysta z pomocy Sony

News
1074V
Rise of the Ronin
Wojciech Gruszczyk | 19.09, 17:31

Rise of The Ronin to najnowsza produkcja Team Ninja, która została zaprezentowana na ostatnim State of Play. Japończycy korzystają z pomocy europejskiego oddziału PlayStation, co w zasadzie przekreśla szanse, by produkcja kiedykolwiek trafiła na inną konsolę.

Na Rise of The Ronin przyjdzie nam zaczekać do 2024 roku, jednak produkcja Team Ninja nie bez powodu zbiera pochwały od graczy, ponieważ Japończycy przyzwyczaili społeczność do tworzenia wymagających gier, a najnowsze IP ma zaproponować dodatkowo interesującą historię.

Sytuacja jest jednak na pewno ciekawa, ponieważ Team Ninja nie tylko korzysta ze środków Sony na realizowanie projektu, ale deweloperzy współpracują także z Sony XDEV – jest to zespół PlayStation, który wcześniej pomagał zrealizować Until Dawn, Detroit: Become Human czy Returnal.

Wszystkie wymienione gry trafiły wyłącznie na konsole Sony oraz PC, więc możemy sądzić, że także w przypadku Rise of The Ronin będziemy świadkami identycznej sytuacji – producent PlayStation dba o pełną ekskluzywność i wysyła nawet swoich deweloperów, by pomagali w realizowaniu projektów.

Jason Stewart, starszy producent, potwierdził ciekawą sytuację – jego ekipa otrzymała szansę rozwijania gry:

„Mam zaszczyt pracować nad tak ekscytującym tytułem jak #RiseOfTheRonin z Yasudą z @TeamNINJAStudio @giwamasa i naszym japońskim zespołem z @Sony_XDEV”.

Źródło: The Gamer

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper