Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.08.2014 08:18
Battlefield 4 zdominowane przez konsolowych graczy, PC w odwrocie
2386V

Battlefield 4 zdominowane przez konsolowych graczy, PC w odwrocie

Seria Battlefield tradycyjnie była uważana za markę pecetową i gromadziła najwięcej fanów na "blaszakach". Miało to oczywiście związek z faktem, że strzelaniny DICE wyglądały zawsze najlepiej na PC i na nich działały najlepiej...

W przypadku Battlefield 4 mamy jednak do czynienia z inną sytuacją. P-Stats Network, które śledzi od samej premiery ilość graczy bawiących się online w Battlefield 4, podało statystyki, z których jasno wynika, że już w grudniu 2013 r. ilość graczy z PlayStation 4 była prawie równa z pecetowcami. W ostatnich miesiącach, a w szczególności po ogłoszeniu, że nadciąga Battlefield Hardline, zainteresowanie Battlefield 4 spadło wśród pecetowców i w tej chwili to właściciele PS4 są dominującą siłą na serwerach. Trochę mniej osób gra na Xbox One, ale sumując obie platformy (PS4 + XONE) otrzymujemy znacznie wyższy wynik, niż w przypadku komputerów osobistych.

Takie statystyki można uznać za sprzyjające konsolowym wersjom strzelanin, bo wydawcy mają dotatkową motywację, by dopracowywać właśnie takie edycje swoich shooterów. Właściwie to już w przypadku Battlefield 4 doszło do sytuacji, w której to właśnie gracze pecetowi mogą poczuć się zaniedbywani. To właśnie "blaszana" edycja gra była od samego początku najbardziej niestabilna i zbugowana. Wielu graczy pecetowych w związku z tym po prostu porzuciło rozgrywkę przy tej produkcji.

DICE pracuje obecnie nad kolejnym dużym patchem, który ma wprowadzić ważne zmiany gameplayowe (m.in. zmienić tempo biegania żołnierzy).

źródło

Tagi: