Xbox dostanie „znacznie więcej” gier z Japonii. Microsoft pracuje nad produkcjami, a twórcy szykują porty

Gry
684V
Xbox Series XS
Wojciech Gruszczyk | 19.09.2022, 20:59

Microsoft chce mieć pewność, że na Xboksach nie zabraknie gier z Kraju Kwitnącej Wiśni. Phil Spencer potwierdził przygotowanie nowych pozycji oraz porty kolejnych tytułów.

Microsoft na swojej konferencji zorganizowanej podczas Tokyo Game Show pokazał Wo Long: Fallen Dynasty (gra debiutuje w Xbox Game Pass), ale zaprezentował także Ni no Kuni: Wrath of the White Witch , Guilty Gear Strive, Exoprimal czy też Blazblue: Cross Tag Battle – TUTAJ znajdziecie pełne podsumowanie wydarzenia.

Na temat planów korporacji wypowiedział się Phil Spencer, który potwierdził w rozmowie z redakcją Game Watch pozytywną wiadomość – Microsoft „pracuje nad stworzeniem takich [japońskich – red.] tytułów” i firma współpracuje z wieloma deweloperami third-party, którzy przenoszą swoje produkcje z Japonii na Xboksy.

Sarah Bond, wiceprezes Xboksa, podczas Tokyo Game Show podała redakcji IGN (za VGC) konkretną liczbę – aktualnie na Xboksach Series X|S znajdziemy ponad 150 gier z Japonii i jej zdaniem „jeszcze więcej” produkcji jest właśnie przygotowywanych. 

Microsoft nie tylko zamówił nowe gry z Japonii, a jednocześnie zachęca twórców do opracowywania portów starszych pozycji. Na więcej przyjemności musimy zaczekać, ale dobrze, że Amerykanie chcą dbać o kolejne przygody.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper