Sims 4 za darmo? Gra ma przejść na model biznesowy free-2-play

Promocje gier
1110V
The Sims 4: Licealne lata
Wojciech Gruszczyk | 14.09, 14:02

Electronic Arts może wkrótce ogłosić dużą wiadomość. Sims 4 prawdopodobnie przejdzie na model biznesowy free-2-play i w konsekwencji produkcja będzie dostępna za darmo. Możemy podejrzewać, że autorzy chcą w takiej formie zaoferować graczom podstawkę.

Sims 4 cieszy się nieustanną popularnością, a Maxis wciąż przygotowuje następne dodatki oraz nowe aktualizacje. Gra jest rozbudowywana, ale najwidoczniej nadszedł moment, by postawić na nowy model dystrybucji. 

Instant Gaming, powołując się na wewnętrzne źródła bliskie Electronic Arts, twierdzi, że Sims 4 zostanie zaoferowane za darmo. Oferta ma obowiązywać od 18 października, a ogłoszenie odbędzie się podobno jeszcze dzisiaj.

„Według wewnętrznego źródła bliskiego EA, The Sims 4 będzie dostępne za darmo 18 października. Oficjalne ogłoszenie już dziś około godziny 17.00”.

Jest to na pewno ciekawe biorąc pod uwagę rozwój gry – tytuł stale otrzymuje nową zawartość i najwidoczniej EA chce oprzeć finansowanie produkcji właśnie za pomocą kolejnych dodatków. Mogę podejrzewać, że podstawka będzie dostępna za darmo, a za pieniądze kupimy następne rozszerzenia, która zapewnią między innymi nowe systemy oraz przedmioty.

Źródło: InstantGamingEN

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper