Stellar Blade odznacza się efektowną walką i interesującą fabułą. Twórcy dzielą się szczegółami

News
719V
Stellar Blade
Wojciech Gruszczyk | 14.09, 13:48

Stellar Blade było jedną z ozdób wczorajszego State of Play – tytuł zadebiutuje w 2023 roku na PlayStation 5. Reżyser Kim Hyung Tae opowiedział nieco więcej o założeniach fabularnych tego obiecującego action RPG-a.

Project Eve zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 2019 roku – dwa lata później, w trakcie wrześniowego PlayStation Showcase deweloperzy pokazali dynamiczny i wypełniony krwawymi pojedynkami trailer gry. Przyszedł jednak czas na następne materiały powoli uchylające rąbka tajemnicy – Project Eve został przemianowany na Stellar Blade, czyli nazwę, która bezpośrednio odnosi się do głównej bohaterki produkcji. Dla Shift Up Corporation będzie to jedna z większych pozycji zrealizowanych również dla Zachodu, która nie będzie grą mobilną. Ostatnie wydarzenie Sony przyniosło nam więcej szczegółów na temat Stellar Blade.

Koreańskie studio pragnie nam przedstawić ekscytującą historię Eve, która wraz z grupą towarzyszy rusza na misję ratującą Ziemię. Jej drogi krzyżują się z Adamem, który prowadzi przybyłych do Xion, ostatniego ocalałego miasta. By doprowadzić do realizacji swojego zadania bohaterka będzie musiała podjąć decyzję, czy chce pomóc mieszkańcom – nieuniknione będą także starcia z rasą obrzydliwych kreatur określanych mianem NA:tive.

Shift Up Corporation planuje dostarczyć jak najbardziej angażujący system walki, który obejmuje atakowanie (wypełnione combosami) i unikanie uderzeń potworów NA:tive. Do dyspozycji nieustraszonej protagonistki zostaną oddane unikalne umiejętności – Beta oraz Burst – które mają okazać się niezwykle efektowne. Walka z bossami będzie znacznie bardziej wymagająca. 

Jak dotąd nie poznaliśmy konkretnej daty premiery Stellar Blade – po latach prac nad projektem Koreańczycy zaplanowali, że gra znajdzie się na rynku w 2023 roku.

Źródło: PlayStation

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper