Wiedźmin – 4. i 5. sezon powstaną. Netflix może zdecydować się na duże przedsięwzięcie

Filmy i seriale
1253V
Wiedźmin Sezon 3
Wojciech Gruszczyk | 13.09, 14:50

Netflix nie rezygnuje z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Korporacja miała dać zielone światło na przygotowanie dwóch kolejnych sezonów i według najnowszych informacji możemy być świadkami bardzo ciekawej sytuacji, ponieważ korporacja ma rozwijać dwa sezony.

Netflix dopiero zakończył filmowanie 3. sezonu „Wiedźmina”, który będzie mógł trafić na Netflix w przyszłym roku. Teraz nad scenami będą pracować specjaliści od efektów – w przypadku tak dużych historii postprodukcja trwa nawet 6-7 miesięcy.

Redakcja Redanianintelligence otrzymała informacje od różnych źródeł na temat planów korporacji i Netflix jest najwidoczniej bardzo pewny sukcesu 3. sezonu „Wiedźmina”. Firma miała dać zielone światło na opracowanie dwóch kolejnych sezonów.

W najbliższych miesiącach (prawdopodobnie jeszcze podczas postprodukcji 3. sezonu) scenarzyści rozpoczną prace nad pisaniem scenariuszy do następnych odcinków. Sytuacja jest jednak ciekawa, ponieważ według Redanianintelligence – Netflix chce rozwijać dwa sezony jeden po drugim.

Będzie to naprawdę duże przedsięwzięcie, ponieważ stworzenie jednego sezonu trwa od 5 do 6 miesięcy, więc raczej Netflix nie będzie przez 12 miesięcy jednym ciągiem pracował nad dwoma sezonami, ale zdecyduje się na krótszą przerwę, by znacznie szybciej opracować następną opowieść.

Redanianintelligence podkreśla, że nie jest to częsta praktyka w przypadku wysokobudżetowych seriali, ale Netflix już decydował się na podobny ruch – wszystkie trzy sezony „Wikingowie: Walhalla” były kręcone jeden po drugim... Obsada otrzymywała tylko kilkumiesięczne przerwy.

Więcej na temat planów platformy Netflix na „Wiedźmina” możemy usłyszeć pod koniec września na wydarzeniu Tudum.

Źródło: Redanianintelligence

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper