Cyberpunk 2078 to kwestia czasu? CD Projekt RED jest „w pełni zaangażowany” w rozwój IP

Gry
2311V
Cyberpunk 2077 Johnny Silverhand
Wojciech Gruszczyk | 13.09.2022, 13:59

Cyberpunk 2077 zadebiutował z wielkimi problemami, ale CD Projekt nie zamierza zrezygnować z rozwoju tego IP. Firma potwierdziła, że jest „całkowicie, w pełni zaangażowana” w dalszy rozwój uniwersum.

CD Projekt RED potwierdził rozwój nowej sagi w uniwersum Wiedźmina i to właśnie przygoda w świecie Andrzeja Sapkowskiego jest kolejnym dużym tytułem rozwijanym przez polskie studio. Firma pracuje także nad pierwszym i ostatnim dodatkiem do Cyberpunka 2077, ale okazuje się, że polskie studio ma duże plany związane z tym IP.

Dalsza część tekstu pod wideo

Michał Nowakowski, wiceprezes CD Projekt ds. rozwoju biznesu, podczas prezentowania wyników finansowych CD Projektu potwierdził ciekawą sytuację – Cyberpunk 2077 jest już tak dużą marką, że polskie studio nie zamierza z niej zrezygnować... Nawet jeśli premiera pierwszej odsłony przysporzyła korporacji sporo problemów.

„Zdecydowaliśmy się opracować jedno duże rozszerzenie dla Cyberpunka, które wykorzysta wszystkie możliwości konsol nowej generacji. Mając to na uwadze, jesteśmy całkowicie, w pełni zaangażowani w dalszy rozwój IP Cyberpunk, poza tym konkretnym rozszerzeniem”.

Są to naprawdę ciekawe słowa, ponieważ część graczy mogło sądzić, że CD Projekt nie będzie chciał rozbudowywać marki, która przynajmniej aktualnie nie kojarzy się najlepiej i wielu graczy zmieniło zdanie dotyczące polskiej ekipy właśnie przez przygodę w Night City.

Przedstawiciel CD Projektu podkreślił, że firma nie chce skupiać się wyłącznie na grach, co może sugerować, że możemy spodziewać się nowych historii, które trafią na przykładowo Netflix – w końcu dzisiaj ma swoją premierę „Cyberpunk: Edgerunners” (TUTAJ recenzja). 

„Włożyliśmy mnóstwo wysiłku i czasu w budowanie tej franczyzy i zdecydowanie chcemy kontynuować to, co zostało stworzone właśnie teraz - z nowymi historiami, nowymi doświadczeniami, nową zawartością. Nie tylko w formacie gry wideo... Jeśli chodzi o rozszerzenia, to będzie tylko jeden duży dodatek. Jednak w przyszłości pojawią się nowe rzeczy”.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty w 2023 roku, nowy Wiedźmin w 2025-2026 roku, a w 2030 nowy Cyberpunk?

Źródło: IGN

Komentarze (97)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper