Square Enix stało się częścią blockchaina. Firma szykuje gry wykorzystujące technologię

News
674V
Final Fantasy NFT
Wojciech Gruszczyk | 12.09, 15:36

Japoński producent i wydawca pozbył się zachodnich zespołów oraz IP, więc może realizować nowy projekt. Square Enix zostało jednym z 21 „weryfikatorów węzłów” na platformie Oasys i korporacja przygotowuje się do stworzenia pierwszych gier wykorzystujących technologię.

Square Enix od kilku miesięcy zapowiada swoje zaangażowanie w NFT. Firma jednak nie tylko planuje swoje działania, ale zaczyna realizować projekt – producent gier z serii Final Fantasy stał się „weryfikatorem węzłów”, czyli serwery korporacji będą przechowywać kopię blockchaina i wykonywać różne funkcje w celu utrzymania bezpieczeństwa systemu.

Square Enix w tym celu nawiązało współpracę z firmą Oasys – jeszcze w 2022 roku ma ruszyć nowy blockchain, którego częścią będzie gigant z naszej branży.

Producent potwierdził również, że zamierza badać możliwości „wykorzystania wkładu użytkowników w rozwój nowych gier na blockchainie Oasys”. W prostych słowach Square Enix chce stworzyć produkcje, w których część zawartości będą realizować fani.

Yosuke Matsuda, prezes Square Enix, w styczniu zapowiedział, że technologia blockchain będzie „głównym tematem strategicznym” firmy na 2022 rok i jak widać małymi krokami korporacja realizuje swój plan.

Źródło: Gamesindustry.biz

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper