Assassin’s Creed 1 Remake nie powstaje. Ubisoft zaprzecza plotce

Gry
1523V
Assassin’s Creed 1
Wojciech Gruszczyk | 12.09.2022, 14:29

Nie wszystkie plotki dotyczące najbliższych planów Ubisoftu zostały potwierdzone. Korporacja zaprzeczyła, by pracowała nad pełnym odświeżeniem pierwszej odsłony Assassin’s Creed. Gracze nie mogą liczyć na powrót historii Altaïra.

W ostatnich dniach jeden z informatorów związanych z serią Assassin's Creed przedstawił szereg konkretów dotyczących Assassin's Creed Mirage – j0nathan zdradził między innymi nazwę, umiejscowienie akcji oraz zapowiedział powrót do korzeni serii.

Dalsza część tekstu pod wideo

Insider twierdził również, że powstaje Assassin's Creed 1 Remake i odświeżona opowieść miała zostać dodana do przepustki sezonowej Assassin's Creed Mirage. Jean-Luc Sala, dyrektor artystyczny z francuskiej korporacji, rozmawiał z redakcją Eurogamer i zaprzeczył tej wiadomości:

„Tak, to nie jest to, co robimy. Jestem w pełni oddany Mirage i mogę powiedzieć, że nie robimy remake'u AC1”.

Jest to zaskakująca wiadomość biorąc pod uwagę, że wszystkie pozostałe informacje od j0nathan zostały potwierdzone. Nie będę jednak zaskoczony, gdy projekt powróci za kilka lat jako część Assassin’s Creed Infinity – w końcu będzie to idealna okazja do poznania odświeżonej odsłony w ramach „mniejszej” gry, które Ubisoft planuje wrzucać do swojego HUB-a.

Jak jednak wiadomo Ubisoft oficjalnie skupia się aktualnie na Assassin’s Creed Mirage, Assassin’s Creed Red, Assassin’s Creed Hexe. Assassin’s Creed Jade, wspomnianym Assassin’s Creed Infinity oraz sieciowy Assassin's Creed Invictus. Firma przedstawiła plany na najbliższe 6-7 lat. 

Źródło: Wccftech

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper