Xbox Series X|S i Xbox One otrzymają zupełnie przebudowany dashboard. Microsoft zaprasza na testy

News
4557V
Xbox nowe UI
Wojciech Gruszczyk | 08.09, 17:14

Amerykańska korporacja potwierdziła właśnie bardzo ciekawą wiadomość. Xboksy Series X|S i Xbox One otrzymają zupełnie przebudowany interfejs użytkownika. Microsoft rozpoczyna wielkie testy przepełnione eksperymentami.

Microsoft zdaje sobie sprawę, jak ważnym elementem konsoli jest dashboard i korporacja rozpoczyna dzisiaj wielki projekt. Producent chce zapewnić graczom lepsze doświadczenie i firma postanowiła całkowicie przebudować UI.

Interfejs użytkownika na Xboksach przejdzie wielkie zmiany – wszystko ma jednak zostać odpowiednio przygotowane wraz ze społecznością, więc już dzisiaj wybrani użytkownicy Xbox Insiders otrzymają dostęp do nowości.

„Wiemy, że strona startowa Xbox to miejsce, w którym nasi gracze spędzają dużo czasu i jest to przestrzeń bardzo osobista. Wiemy też, że zawsze możemy słuchać i uczyć się, jak możemy zrobić to lepiej, zachowując przy tym znajomy i szybki sposób obsługi. W związku z tym rozpoczynamy wielomiesięczną serię eksperymentów, aby dowiedzieć się, jak stworzyć bardziej spersonalizowany ekran główny i odpowiedzieć na niektóre z najważniejszych trendów i próśb fanów”.

Microsoft zaprosi do wielkich testów graczy, by za ich pomocą poprawić wygląd i łatwość dostępu do najważniejszych funkcji konsoli, między innymi – kanałów gier, kolekcji oraz oczywiście Game Passa.

Gracze jednak nie mogą liczyć na szybkie efekty, ponieważ będzie to wielomiesięczny projekt, podczas którego korporacja będzie sprawdzać najróżniejsze koncepcje, by w ostateczności zapewnić graczom oczekiwane wrażenia.

Xbox nowe UI do newsa

Źródło: Xbox

Komentarze (91)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper