Wiedźmin 3 na PS5 i XSX|S w 2022 roku. CD Projekt RED jednocześnie rozwija 2 gry AAA

News
5761V
Wiedźmin 3 next-gen
Wojciech Gruszczyk | 07.09, 17:54

CD Projekt właśnie podsumował półrocze 2022 roku potwierdzając dobre wyniki finansowe i zdradzając plany na kolejne miesiące. Firma szykuje się na dwie duże premiery – ulepszonego Wiedźmina i serialu na platformie Netflix.

CD Projekt w pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku wygenerował przychody na poziomie 378 mln zł, a zysk w półroczu wyniósł 114 mln zł – jest to 8% lepszy wynik od rezultatu wygenerowanego w zeszłym roku.

Korporacja potwierdziła, że przygotowuje się teraz do dwóch premier i w czwartym kwartale 2022 roku (październik-grudzień) dojdzie do premiery next-genowej wersji Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz 13 września na platformie Netflix zadebiutuje „Cyberpunk: Edgerunners”.

Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt, ujawnił bardzo ważną wiadomość – CD Projekt RED rozpoczął zapowiadany w zeszłym roku ważny etap w swojej historii i deweloperzy jednocześnie rozwijają 2 gry z segmentu AAA:

„Wracamy do świata, który jest częścią historii CD PROJEKT. Tym samym zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią studio CD PROJEKT RED rozpoczęło równoległą pracę nad dwoma projektami klasy AAA”.

Wiedźmin 4 i Cyberpunk 2077 Widmo Wolności to aktualnie najważniejsze projekty polskiego studia – w przyszłym roku zagramy w dodatek do przygody z Night City, a pewnie za kilka lat powrócimy do świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. 

Źródło: CD Projekt

Komentarze (148)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper