Silent Hill będzie zawierać „nawiązania” do PT. Twórca potwierdza ciekawą wiadomość

Filmy/seriale
1099V
Silent Hill
Wojciech Gruszczyk | 07.09.2022, 17:06

Christophe Gans przygotowuje się do kręcenia nowego „Silent Hilla”. Film ma trafić do kin w przyszłym roku i reżyser przygotowując się do rozpoczęcia prac na planie potwierdził ciekawą sytuację – w historii pojawią się elementy związane z PT.

Christophe Gans („Piękna i bestia”, „Braterstwo wilków”, „Silent Hill” z 2006 roku) już w czerwcu potwierdził, że pracuje nad nowym „Silent Hillem”. Film jest podobno jednym z projektów, który ma ożywić markę, jednak wciąż nie otrzymaliśmy konkretnych zapowiedzi ze strony Konami.

Twórca jednak w zeszłym miesiącu udzielił kolejnego wywiadu, podczas którego ujawnił, że „praktycznie skończył storyboardy dla nowego Silent Hilla”. Autor przygotował kilka nawiązań do PT, ponieważ jego zdaniem projekt sprawił, że „wszyscy marzyli” o nowej odsłonie serii. 

Reżyser wciąż nie ujawnił, kiedy rozpocznie się przygotowanie pierwszych scen nowego „Silent Hilla”, jednak film ma trafić na duży ekran w przyszłym roku.

Trudno mi uwierzyć, że projekt filmu „Silent Hill” z jakimikolwiek nawiązaniami do PT przejdzie przez Konami, ale może Japończycy nie mają możliwości wpływania na projekt? To w zasadzie jedyna szansa, by w produkcji pojawiły się nawiązania do skasowanej produkcji Hideo Kojimy.

Źródło: Resetera

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper