Assassin’s Creed Mirage, w Japonii, z tematem czarownic, w Chinach i więcej. Ubisoft szykuje wielki pokaz

Gry (plotka)
2536V
Assassin’s Creed 1
Iza Łęcka | 07.09.2022, 07:00

W najbliższą sobotę będziemy świadkami wielkiego święta fanów serii Assassin’s Creed. Francuski gigant planuje zaprezentować kilka produkcji rozbudowujących uniwersum skrytobójców, a pierwszymi szczegółami na temat gier podzielili się Tom Henderson i Jason Schreier.

Wczoraj Ubisoft zaprosił część graczy na pokaz Ubisoft Forward, w trakcie którego opublikowany został sentymentalny materiał ukazujący wcześniej wydane części Assassin’s Creed. Pierwsze informacje o prezentacji, które w głównej mierze powinny zainteresować entuzjastów marki, ujawnili dziennikarze Try Hard oraz Bloomberga.

Dalsza część tekstu pod wideo

Assassin’s Creed Mirage, o którym informujemy od pewnego czasu, doczeka się konkretnego pokazu. Tytuł został osadzony w Bagdadzie i przedstawi historię młodego Basima (postaci z Assassin’s Creed Valhalla) – tak jak już wspominaliśmy, początkowo produkcja miała być rozszerzeniem Valhalli, jednakże została przemianowana na pełnoprawną pozycję, która będzie odchodzić od fabularnych elementów, by skupić się przede wszystkim na skradaniu.

Ubisoft miałby również przedstawić dwie kolejne gry (Red i Hexe), które będą częścią Assassin’s Creed Infinity – jest to swego rodzaju HUB, za pomocą którego w przyszłości otrzymamy dostęp do nowych pozycji należących do IP.

Assassin’s Creed Red zabierze nas do Japonii i pozwoli wcielić się w „asasyna przypominającego samuraja”. Gracze mają wybrać, czy chcą zostać kobietą czy mężczyzną.

Assassin’s Creed Project Hexe najprawdopodobniej zaoferuje „najmroczniejszą grę z serii Assassin’s Creed w historii” jako tytuł osadzony w erze polowań na czarownice w XVI-wiecznej Europie.

Assassin’s Creed Project Jade to mobilny tytuł rozgrywający się w Chinach, dodatkowo francuski producent i wydawca miałby ujawnić „finalne DLC” do Assassin’s Creed Valhalla. Tom Henderson wspomniał jeszcze o pozycji VR, lecz jednocześnie przyznał, że nie ma pewności, czy tytuł zostanie ujawniony w tym tygodniu.

Warto dodać, że nie są to oficjalne informacje, jednak pochodzą z dwóch źródeł, które w ostatnich latach udowodniły swoją wiarygodność, publikując szereg prawdziwych doniesień na temat poszczególnych marek. Pozostaje nam czekać na oficjalną prezentację Ubisoftu.

Źródło: Tom Henderson i Jason Schreier

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper