The Last of Us Part I jest dostępne na całym świecie. Naughty Dog dziękuje za wsparcie

News
1453V
The Last of Us Part I
Iza Łęcka | 02.09, 08:25

Czy The Last of Us Part I pobije rezultat The Last of Us lub The Last of Us Part II? Już dzisiaj wszyscy zainteresowani gracze mogą zapoznać się z najnowszym wydaniem przygody Joela i Ellie. Gra zadebiutowała na PS5.

The Last of Us Part I od pierwszej zapowiedzi budzi mieszane uczucia wśród części odbiorców którzy powątpiewają w zasadność odświeżenia produkcji debiutującej całkiem niedawno na rynku. Naughty Dog może jednak świętować, bowiem PlayStation Studios wydało kolejny tytuł, który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem – na Metacritic średnia pozycji wynosi 89%.

„The Last of Us Part I jest już dostępne na całym świecie! Dziękujemy fanom za wsparcie i emocje, a członkom studia i naszym partnerom z SIE za niesamowity wysiłek! Życzymy Wam wspaniałej przygody – wytrzymajcie i przetrwajcie”.

Twórcy dziękują za wsparcie i mogą przystąpić do realizacji kolejnego projektu – nieoficjalnie mówi się, iż Uncharted 5 jest w zaawansowanej fazie produkcji i może doczekać się zapowiedzi podczas jednej z nadciągających imprez Sony.

Teraz możemy się jedynie zastanawiać, czy The Last of Us Part I pobije wynik The Last of Us? Pierwotna wersja przygody Joela i Ellie w siedem dni osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,3 mln egzemplarzy, co mając na uwadze dzisiejsze standardy nie powinno być sporym wyzwaniem. Trudno jednak powiedzieć, czy gra zdoła dorównać popularności The Last of Us Part II? W ciągu trzech dni pozycja sprzedała się w ilości ponad 4 mln sztuk i stała się największą premierą PlayStation w historii.

„Przed premierą The Last of Us Part I, oto historia sprzedaży marki

The Last of Us

- 1,3m w 7 dni

- 3,4m w 3 tygodnie

- 17m w 5 lat

- 20m+ (w tym Remaster)

The Last of Us Part II

- 4 mln+ w 3 dni (Największa premiera PlayStation w historii)

- 10m+”.

Przeczytajcie naszą recenzję i sprawdźcie poradnik do The Last of Us Part I.

Źródło: Twitter: Naughty Dog i BenjiSales

Komentarze (188)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper