Kolekcjoner sprzedaje 2250 konsol! Cena powala, ale zestaw robi wrażenie

Gry
9562V
Kolekcja 2200 konsol
Wojciech Gruszczyk | 01.09.2022, 13:29

Francuski kolekcjoner postanowił pozbyć się swoich skarbów. Ponad 2200 konsol trafiło na eBay i choć cena nie pozwoli, by każdy mógł pozwolić sobie na sięgnięcie po taki zestaw, to jednak propozycja wygląda znakomicie.

Kolekcjoner z Francji miał cel zebrania „wszystkich modeli, wszystkich kolorów, wszystkich wersji, wszystkich komercyjnych edycji limitowanych” konsol, a nawet zestawów przygotowanych specjalnie na konkursy lub inne wydarzenia. Jego kolekcja składa się z około 2250 konsol i zainteresowany zebrał jeszcze „kilkaset gier na wszystkie” urządzenia.

Zestaw robi ogromne wrażenie, ale nadszedł czas, by z tej kolekcji mógł cieszyć się inny gracz, więc pakiet trafił na eBay – klient musi przygotować 984 000 euro, czyli około 4 634 640 zł.

Sytuacja jest na pewno ciekawa, ponieważ okazuje się, że jest to już druga kolekcja tego gracza – pierwszą sprzedał na początku lat 90. – wtedy wyjechał na studia i za pieniądze otworzył swoją firmę. Następnie zaczął ponownie gromadzić urządzenia. Po latach udało mu się zebrać prawie każdy sprzęt, który posiadał wcześniej.

Zestaw jest szczególnie intrygujący, ponieważ na liście (TUTAJ) znajdują się nawet urządzenia, które tak naprawdę nigdy nie trafiły do oficjalnej sprzedaży, a można je było jedynie wygrać w specjalnych konkursach.

W konsekwencji gracz, który skusi się wydać blisko 1 mln euro na pakiet otrzyma prawdziwe unikaty – według kolekcjonera w jego posiadaniu znajduje się 200-300 urządzeń, które nigdy nie trafiły do sprzedaży.

title

title

title

title

title

title

title

title

title

Źródło: The Gamer

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper