Sony inwestuje w twórców Elden Ring! Producent PlayStation kupił część udziałów From Software

Gry
3318V
From Software i PlayStation
Iza Łęcka | 31.08.2022, 09:26

Kadokawa Corporation przekazało niezwykle interesujący komunikat. Sony zainwestowało duże pieniądze w From Software i przejęło 14,1% udziałów studia odpowiedzialnego za Elden Ring, Dark Souls oraz Sekiro: Shadows Die Twice.

W ostatnich latach From Software odniosło kilka sukcesów, jednak Elden Ring stał się globalnym hitem, co na pewno miało niebagatelny wpływ na zainteresowanie działalnością studia wśród największych korporacji. Na ostatnim spotkaniu rady dyrektorów japońskiego przedsiębiorstwa stojącego na czele studia rozwijającego gatunek soulslike podjęto decyzję o zwiększeniu emisji nowych akcji – Sony nabyło 14,1% udziałów From Software, natomiast Tencent zgarnął 16,3%, więc obie firmy posiadają już 30% deweloperów odpowiedzialnych za serię Dark Souls.

Kadokawa Corporation nadal pozostaje większościowym udziałowcem, co więcej, chiński gigant zainwestował osobno w spółkę Kudokawa. Warto odnotować, iż korporacja otrzyma łącznie 36,4 mld jenów, dzięki którym będą mogły powstać nowe produkcje.

W oficjalnym komunikacie grupa Kadokawa podkreśla, że stawia na „globalne połączenie mediów z technologią”, dlatego też zdecydowano się na współpracę z przedsiębiorstwami z Chin i Japonii.

„FromSoftware prowadzi działalność w zakresie gier, ponieważ nieustannie tworzy światowej klasy dzieła, takie jak SEKIRO: SHADOWS DIE TWICE i ELDEN RING, wykorzystując swoje zaawansowane IP do tworzenia gier. Mając na uwadze dalszy rozwój działalności związanej z grami, Grupa uznaje zwiększenie możliwości w zakresie tworzenia, rozwoju i wdrażania własności intelektualnej gier za jeden z najwyższych priorytetów. Zgodnie z tą polityką, Spółka postanowiła zlecić FromSoftware uruchomienie środków w drodze przydziału dla osób trzecich na rzecz Sixjoy i SIE, planowanych udziałowców (…)” - przeczytamy w wiadomości Grupy Kudokawa.

Aktualnie jednak nie potwierdzono większych planów dotyczących nowych tytułów, które mogłyby powstać dzięki partnerstwu z Sony oraz Tencentem. Śmiało możemy jednak przypuszczać, że From Software opracuje kolejną grę na PS5.

Źródło: Kudokawa Corporation

Komentarze (213)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper