Strażnicy Galaktyki i Avengersi mogą przetrwać. Embracer Group ma szykować wielką umowę z Marvelem

Gry
823V
Strażnicy Galaktyki
Wojciech Gruszczyk | 29.08.2022, 16:48

Embracer Group w zeszłym tygodniu oficjalnie powitało w swoich szeregach Crystal Dynamics, Eidos Montreal i Square Enix Montreal. Studia będą rozwijać nowe gry w znanych IP, ale okazuje się, że szwedzki holding pracuje nad umową z Marvelem, dzięki której deweloperzy mogliby rozwijać już rozpoczęte serie.

Deus Ex, Tomb Raider, Thief i Legacy of Kain to cztery z wielu IP, które trafiły w ręce Embracer Group. Nie możemy jednak zapomnieć, że Square Enix za sprawą Crystal Dynamics oraz Eidos Montreal rozwijały gry w uniwersach Marvela i twórcy mogą otrzymać szansę opracowania kolejnych produkcji z superbohaterami w rolach głównych.

Miller, informator związany z Marvel's Avengers, ujawnił, że Embracer Group znajduje się „w środku wypracowania umowy z Marvelem”, która jednak będzie wykraczać znacznie dalej względem historii o Avengersach. W dodatku jego zdaniem prace nad Marvel's Avengers trwają niemal bez przerwy i twórcy mają cały czas wspierać grę.

Jeśli faktycznie Embracer Group dogada się z Marvelem, to istnieje możliwość powstania Marvel's Guardians of the Galaxy 2 – pierwsza część okazała się wielkim sukcesem, a jak wiadomo szwedzka korporacja chętnie rozwija gry, które zostały docenione przez graczy oraz dziennikarzy.

Sytuacja jest na pewno interesująca, ponieważ Crystal Dynamics ma najwidoczniej rozwijać przynajmniej dwie gry – zupełnie nową część serii Tomb Raider oraz nadal wspierać Marvel's Avengers.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper