Lies of P może trafić na PS4 i XOne. Twórcy zapewnią długą historię

Gry
1480V
Lies of P
Wojciech Gruszczyk | 29.08.2022, 15:44

Lies of P zmierza aktualnie wyłącznie na PlayStation 5, Xboksy Series X|S i komputery osobiste, ale bardzo możliwe, że wkrótce otrzymamy zapowiedź edycji na PlayStation 4 i Xboksa One. Deweloperzy rozważają opracowanie nowej wersji, ale pierwsze testy wypadły bardzo pozytywnie.

Lies of P to zdecydowanie jedna z najciekawszych gier prezentowanych podczas targów gamescom. Nadal nie znamy ostatecznej daty premiery gry, ale deweloperzy chętnie udzielają kolejnych wywiadów, podczas których potwierdzają następne informacje o pozycji.

Dalsza część tekstu pod wideo

W rozmowie z Gamingboltem, Neowiz ujawniło, że ukończenie historii może zająć nawet 30 godzin – twórcy chcą zapewnić długą opowieść, ale oczywiście w tym wypadku sporo zależy od umiejętności gracza. W ostatnim czasie zespół przeprowadził testy dwóch etapów i gracze potrzebowali ponad 5 godzin, by ukończyć wyzwania.

Sytuacja jest jednak bardzo ciekawa w przypadku platform docelowych, ponieważ deweloperzy nie ukrywają, że Lies of P może trafić na PlayStation 4 i Xboksa One:

„Rozważamy wydanie na PS4 i Xboksa One.

Początkowo planowaliśmy wydać grę wyłącznie na konsolach nowej generacji. Jednak produkcja dobrze poradziła sobie w optymalizacji, więc postanowiliśmy dodać również poprzednie generacje. Na szczęście nasze studio ma głębokie zrozumienie technik rozwoju TA konsol dzięki poprzednim projektom. Więc implementacja nie będzie w tym przypadku wielkim problemem. Wewnętrznie osiągnęliśmy już standard docelowej specyfikacji dla obu modeli i nadal będziemy dążyć do zapewnienia najlepszych warunków rozgrywki”.

Biorąc pod uwagę, że Lies of P cieszy się wielkim zainteresowaniem, nie będę specjalnie zaskoczony, gdy w odpowiednim momencie deweloperzy ujawnią opracowanie produkcji także na PS4 i XOne.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper