PlayStation Studios inwestuje w gry mobilne. Sony kupiło Savage Game Studios

News
1419V
Savage Game Studio w PlayStation Studios
Iza Łęcka | 29.08, 10:34

Plany Japończyków są ogromne i wykraczają poza tworzenie gier na PS5 oraz PC. Korporacja właśnie ogłosiła nabycie Savage Game Studios, czyli zespołu odpowiedzialnego za produkcje mobilne. Tym samym PlayStation Studios po raz kolejny rozszerza zakres swojej działalności.

Jeszcze kilka lat temu Sony skupiało się wyłącznie na rozwijaniu gier na konsole PlayStation, jednakże zmiany zachodzące w branży oraz zainteresowanie następnymi segmentami przemysłu sprawiły, że Japończycy pragną dotrzeć ze swoją wizją znacznie dalej. Całkiem niedawno producent pozyskał „mistrzów portów”, by udostępniać tytuły debiutujące pierwotnie na PlayStation na PC, natomiast w międzyczasie zapowiedziano serię filmów i seriali bazujących na IP japońskiego przedsiębiorstwa.

Teraz Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, poinformował o następnym nabytku – Savage Game Studios dołączyło do rodziny Sony. To według włodarzy marki „niezwykle utalentowany zespół twórców z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu najpopularniejszych gier mobilnych”.

Michail Katkoff, CEO oraz współzałożyciel studia, skomentował przejęcie:

„Dlaczego więc, zastanawiacie się pewnie, "dołączyliście do PlayStation Studios?". Zawarliśmy tę umowę, ponieważ wierzymy, że kierownictwo PlayStation Studios szanuje naszą wizję tego, jak możemy najlepiej działać i odnosić sukcesy, a także dlatego, że oni również nie boją się podejmować ryzyka. Wszystko to, plus możliwość potencjalnego wykorzystania niesamowitego katalogu IP PlayStation i fakt, że będziemy korzystać z takiego wsparcia, jakie tylko oni mogą zapewnić... Trudniejszym pytaniem byłoby "dlaczego nie?””.

Savage Game Studios tak naprawdę nie posiada dużego portfolio wyjątkowych tytułów, gdyż początek działalności firmy jest datowany na 2020 rok – w 2021 roku przedstawiciele studia poinformowali o uzyskaniu 4,4 mln dolarów na stworzenie pierwszej mobilnej strzelanki. W zespole pracują weterani z Rockstar, Wargaming, Rovio i Next Games, a w zeszłym roku przedsiębiorstwo liczyło 10 pracowników.

Strategia wprowadzania gier na urządzenia mobilne będzie przypominać podejście Sony do rynku komputerów osobistych – Japończycy liczą na zwiększenie popularności swoich największych marek oraz zaangażowanie nowych odbiorców:

„Nasze wysiłki związane z grami mobilnymi będą miały podobny charakter, dostarczymy więcej sposobów na zaangażowanie większej liczby osób w nasze treści i postaramy się dotrzeć do nowych odbiorców, którzy nie znają PlayStation i naszych gier. Savage Game Studios dołącza do nowo utworzonego działu PlayStation Studios Mobile, który będzie działał niezależnie od naszych prac nad konsolami i skupi się na innowacyjnych, mobilnych doświadczeniach opartych na nowych i istniejących IP PlayStation”.

Jednocześnie Hermen Hulst przekazał, iż deweloperzy pracują nad nową, niezapowiedzianą mobilną grą akcji AAA z elementami live service, jednakże na oficjalne ogłoszenia i materiały przyjdzie jeszcze czas.

Sony podkreśla, że dalej planuje rozwijać platformę PlayStation i nie przestaje koncentrować się na dostarczaniu znakomitych produkcji na konsole. Przedstawiciel rodziny PlayStation zaznaczył, iż 2022 rok mija pod znakiem kapitalnych premier takich tytułów jak Gran Turismo 7 czy Horizon Forbidden West, a niebawem gracze będą mogli sprawdzić God of War Ragnarok. 

Źródło: PlayStation

Komentarze (118)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper