Japończycy błagają o port Final Fantasy XVI na PC. Wszystko z powodu podwyżki ceny PS5

News
1493V
Final Fantasy XVI
Wojciech Gruszczyk | 26.08, 17:46

Premiera Final Fantasy XVI odbędzie się dopiero w przyszłym roku, ale gracze już teraz obawiają się, że decyzje Square Enix oraz Sony mogą wpłynąć na zainteresowanie grą. Społeczność prosi o wydanie produkcji na PC.

Final Fantasy XVI zostało oficjalnie zapowiedziane w 2020 roku i choć na początku Sony sugerowało, że produkcja może trafić na PC, to jednak oficjalnie tytuł zmierza wyłącznie na PlayStation 5. Premiera ma odbyć się latem przyszłego roku.

Sony wczoraj ogłosiło podwyżkę ceny PS5, co wywołało duże poruszenie także wśród japońskich fanów Final Fantasy. Sytuacja jest bardzo kłopotliwa dla mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni, ponieważ PlayStation 5 jest w tym kraju niemal niedostępne, a dodatkowo teraz będzie jeszcze droższe.

W konsekwencji gracze zaczęli wysyłać mnóstwo wiadomości na Twitterze, błagając deweloperów o przygotowanie wersji na komputery osobiste – ta nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale dla wielu graczy jest to jedyna szansa, by móc zapoznać się z tytułem.

W Japonii nadal istnieje system loterii na PS5, więc gracze muszą mieć mnóstwo szczęścia, by kupić konsolę, która ze względu na wczorajszą podwyżkę będzie jeszcze droższa.

Sytuacja wydaje się naprawdę kłopotliwa, ponieważ nie zapowiada się, by w następnych miesiącach Sony wrzuciło na rynek miliony PS5 i znacząco poprawiło dostępność konsoli na wszystkich rynkach i z tego powodu tylko wybrańcy z Japonii będą mogli zagrać w Final Fantasy XVI.

Źródło: Gamesradar

Komentarze (74)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper