EA w rękach Amazonu? Jeszcze dzisiaj ma odbyć się ogłoszenie transakcji [Aktualizacja #1]

Plotka
4528V
Electronic Arts logo
Wojciech Gruszczyk | 26.08, 13:08

EA Sports FC, Need for Speed i Battlefield w rękach Amazonu? Znana redakcja twierdzi, że jeszcze dzisiaj mamy usłyszeć o zawarciu transakcji, która w pewien sposób może wstrząsnąć naszą branżą z powodu możliwości Elektroników.

Redakcja ForTheWin (USA Today) otrzymała interesującą wiadomość dotyczącą Electronic Arts. Jak wiadomo od dawna pojawiały się plotki, według których producent i wydawca chce dołączyć do dużej korporacji – wśród potencjalnych nabywców wymieniono Apple, Disney oraz właśnie Amazon.

Zdaniem FTW – Amazon wygrał walkę o korporację i jeszcze dzisiaj ma nastąpić wielkie ogłoszenie:

„Według naszych źródeł, ogłoszenie nastąpi jeszcze dzisiaj”.

Dziennikarze podkreślają, że będzie to „sprytny ruch”, ponieważ korporacja nie tylko będzie mogła tworzyć gry za pomocą wszystkich zespołów Electronic Arts, ale otrzyma także dostęp do wielu wyjątkowych IP (Mass Effect, Dragon Age, Dead Space), które mogą zostać wykorzystane do stworzenia nowych produkcji (filmów i seriali) dla Prime Video.

Electronic Arts posiada wiele wyjątkowych IP – Mass Effect, Dragon Age, Battlefield, EA Sports FC (od przyszłego roku), The Sims, Medal of Honor i korporacja dzięki licencji rozwija gry z uniwersum Gwiezdnych wojen, NHL, UFC czy też Maddena.

[Aktualizacja #1]

Według CNBC – Amazon nie złoży oferty za EA:

„AMAZON NIE ZŁOŻY OFERTY ZA EA - CNBC POWOŁUJE SIĘ NA ŹRÓDŁA”

„Amazon nie zamierza składać oferty za Electronic Arts, mówią źródła CNBC @davidfaber. Akcje $EA wzrosły wcześniej ze względu na raport powołujący się na "plotkę".”.

Źródło: ForTheWin (USA Today)

Komentarze (185)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper