Hogwarts Legacy z „ekskluzywną misją” dla PS5 i PS4. Twórcy mogli dorzucić kolejny quest do kolekcjonerki

Gry
1829V
Hogwarts Legacy
Iza Łęcka | 26.08.2022, 07:41

W 2021 roku informowaliśmy o inicjatywie PlayStation Advantage, w ramach której japońskie przedsiębiorstwo przeznacza dodatkowe miliony nie tylko na ekskluzywność wybranych gier deweloperów third-party, ale również dodatkową zawartość w popularnych produkcjach. Hogwarts Legacy jest jedną z pozycji, która zawiera „Korzyści PlayStation”.

Wczoraj ruszyły zamówienia przedpremierowe na Hogwarts Legacy. Tytuł jest dostępny na PlayStation Store w trzech wersjach: na PS4 za 299 zł, na PS5 za 319 zł i w cyfrowej Edycji Deluxe PS5/PS4 wycenionej na 359 zł. Niezależnie od wybranej oferty, gracze mogą liczyć na „ekskluzywną misję”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak możemy się domyślać, nie jest to błąd. Chandler Wood, menedżer społeczności Avalanche Games, w odpowiedzi na pytania społeczności przyznał, iż wersje na PlayStation 5 i PlayStation 4 uwzględniają dodatkową zawartość:

„Quest na wyłączność PlayStation pojawia się w każdej wersji gry na PlayStation. Nie jest on związany z zamówieniem przedpremierowym”.

To jednak nie koniec, ponieważ przedstawiciel firmy ujawnił również, że „zamówienie przedpremierowe na PlayStation pozwoli zdobyć przepis na eliksir Felix Felicis” – więcej szczegółów tym temacie poznamy wkrótce.

Warner Bros. zachęca do kupowania wycenionej na 300 dolarów edycji kolekcjonerskiej Hogwarts Legacy (około 1425 zł) za pomocą ekskluzywnej zawartości – niemiecki Amazon informuje o zadaniu zatytułowanym „Hogsmeade Haunted Shop”, które nie znajduje się w opisie żadnej innej wersji gry. Możliwe, że jest to błąd lub właśnie misja przygotowana dla społeczności PlayStation, która przez pomyłkę została uwzględniona w ofercie Xboksa.

Jeśli jednak wydawca celowo dorzucił dodatkowe zadanie do edycji kolekcjonerskiej, to wielu graczy może bardzo głośno narzekać. Przygoda czarodziejów cieszy się ogromnym zainteresowaniem, lecz nie każdy może pozwolić sobie na zakup edycji za 300 dolarów.

PlayStation Advantage w Hogwarts Legacy może okazać się znaczące, gdyż część klientów, wiedząc o dodatkowej zawartości, zdecyduje się sięgnąć po wydanie na PS5.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Hogwarts Legacy.

Źródło: VGC

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper