Spider-Man bez flag LGBT. Mod został usunięty, a twórca otrzymał bana

News
4959V
Spider-Man Insomniac Games LGBT
Wojciech Gruszczyk | 18.08, 13:41

Spider-Man trafił na PC, więc pojawiają się pierwsze modyfikacje do produkcji Insomniac Games. Informowaliśmy już o ciekawym projekcie, dzięki któremu mogliśmy wcielić się w przykładowo nowe postacie, ale jeden z twórców modów postanowił usunąć z gry tęczowe flagi.

Społeczność twórców modyfikacji chętnie zajmuje się grami Sony, ale najnowsza praca wywołała spore poruszenie, ponieważ organizatorzy Nexus Mods postanowili usunąć projekt zatytułowany „Non-Newtonian New York”. Za jego pomocą autor postanowił zastąpić flagi Dumy i nie prezentować tęczowych kolorów na niektórych blokach w produkcji Insomniac Games – zamiast tego gracze mogą obserwować flagi Stanów Zjednoczonych.

Nexus Mods nie zgadza się na takie traktowanie społeczności LGBT i zdecydowano się usunąć modyfikację, a autor został zbanowany ze społeczności – okazało się nawet, że jego konto nazwane „Mike Hawk” zostało stworzone wyłącznie, by dodać moda, więc Nexus Mods postanowiło usunąć ze swojej strony również główny profil autora. Warto podkreślić, że nawet nazwa „Mike Hawk” to w pewien sposób gra słów („My Cock”).

„Fakt, że użytkownik musiał zrobić drugie konto niczym tchórz, by przesłać modyfikację, pokazał jego zamiar trollowania. Stworzenie drugiego konta wyeliminowało wszelkie wątpliwości i sprawiło, że była to dla nas bardzo łatwa decyzja. Zarówno konto drugie, jak i główne zostały zbanowane” – podał Nexus Mods

Nexus Mods postanowiło jasno przedstawić swoje stanowisko dotyczące takich działań. Witryna nie będzie wspierać lub promować modyfikacji, które mogą w pewien sposób uderzyć w innych graczy.

„[Nasza] polityka jest następująca: Jesteśmy za inkluzywnością, jesteśmy za różnorodnością. Jeśli uważamy, że ktoś wgrywa mod na naszą stronę z zamiarem celowego bycia przeciwko inkluzywności i/lub różnorodności wtedy podejmiemy działania przeciwko niemu” – czytamy w oświadczeniu Nexus Mods

Źródło: Kotaku

Komentarze (381)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper