PS5 tylko dla graczy, którzy sprzedają swoje PS4. Japończycy walczą ze skalperami

News
5749V
PS5 PlayStation 5 Sony
Wojciech Gruszczyk | 15.08, 17:57

Gracze w Japonii nadal nie mogą liczyć na łatwy dostęp do PS5. Sytuacja wydaje się tragiczna i niektóre sklepy sprzedają konsole wyłącznie klientom, którzy posiadają i zdecyduję się oddać swoje PS4. Ma to sprawić, że urządzenia trafią do fanów marki PlayStation.

Sony nie potrafi zaspokoić wielkiego zapotrzebowania na PS5 w swoim domu, więc sklepy decydują się na różnorodne oferty, które mają wyeliminować nieprzyjemne sytuacje związane z otrzymaniem konsoli przez skalperów. Firmy wcześniej oznaczały pudełka, ale to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, więc od 19 sierpnia zostanie wprowadzona nowa zasada.

Sklep GOE będzie oferować PS5 tylko graczom, którzy w trakcie transakcji sprzedadzą swoje PS4 – nie będzie to zwykła wymiana, ponieważ klient musi oczywiście odpowiednio dopłacić, ale firma uważa, że w taki sposób urządzenia zostaną wśród graczy, a nie będą trafiać na handel.

Nie jest to jednak łatwa sprawa, ponieważ posiadacz PlayStation 4 musi pogodzić się z oddaniem swojej konsoli, a wcześniej... Niezbędne jest wygranie na loterii. Liczba egzemplarzy PS5 w Japonii jest tak mała, że nadal nie możemy liczyć na dostęp do konsoli w sklepach, więc firmy decydują się na tak ekstremalne warunki, by gracze mogli otrzymać w swoje ręce oczekiwaną platformę.

Japończycy nadal nie mają pewności, czy przedstawione zasady (loteria + oddanie swojego PS4) powstrzyma skalperów od wykupowania konsoli.

Źródło: Twistedvoxel

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper