Johnny Depp wyreżyseruje film na podstawie historii napisanej przez Polaka. Al Pacino jest współproducentem

Filmy i seriale
5474V
Johnny Depp + Al Pacino
Wojciech Gruszczyk | 15.08, 14:21

Johnny Depp wraca do wielkiego kina z prawdziwym impetem. Aktor nie tylko wystąpi w ciekawej produkcji platformy Netflix, ale otrzymał także szansę zostania reżyserem – gwiazdor „Piratów z Karaibów” zajmie się opracowaniem historii o włoskim artyście.

The Hollywood Reporter informuje o bardzo ciekawej sytuacji – po 25 latach Johnny Depp ponownie usiądzie na stołku reżysera i aktor ma zająć się opracowaniem filmu „Modigliani”. Jest to historia biograficzna o włoskim artyście Amedeo Modiglianim, a Al Pacino oraz Barry Navidi mają zostać współproducentami widowiska.

„Jest dla mnie niesamowitym zaszczytem i prawdziwą dumą, że mogę przenieść historię życia Pana Modiglianiego na ekran. To było życie pełne wielkich trudności, ale ostatecznie triumfu - uniwersalnie ludzka historia, z którą wszyscy widzowie mogą się identyfikować” – powiedział Depp

Produkcja będzie oparta na podstawie sztuki Dennisa McIntyre'a, ale scenariusz przygotowali Jerzy Kromolowski oraz Mary Olson-Kromolowska – duet już wcześniej pracował przy filmach „Obietnica” i „Pościg we mgle”.

Produkcja przedstawi historię malarza i rzeźbiarza, a jego burzliwego życia, bo choć wcześniej był uważany za nieudacznika, to na oczach widzów przerodzi się w prawdziwą legendę. Akcja zostanie osadzona w 1916 roku w Paryżu. Prace na planie ruszą wiosną 2023 roku, a wkrótce powinniśmy poznać całą obsadę.

„Modigliani” to kolejny europejski projekt Deppa – jak wiadomo zagra on króla Ludwika XV w produkcji platformy Netflix. Warto jednak podkreślić, że jest to drugi film w reżyserii aktora, ponieważ w 1997 roku na ekranach kin pojawił się „The Brave”, w którym Johnny Depp stanął za kamerą i był jednym z bohaterów.

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper