God of War Ragnarok będzie wielkim hitem? Inne gry „boją się” starcia z tytułem Sony

News
2379V
God of War Ragnarok
Wojciech Gruszczyk | 11.08, 13:58

Za 90 dni odbędzie się premiera God of War Ragnarok. Tytuł zmierza wyłącznie na PS5 i PS4, a według najnowszych informacji, deweloperzy i wydawcy decydują się przekładać premiery swoich gier, by bezpośrednio nie zmierzyć się z pozycją Santa Monica Studio.

Sony w 2022 roku wrzuciło na rynek kilka mocnych produkcji, ale branża raczej nie obawiała się premiery Horizon Forbidden West czy też Gran Turismo 7. Sytuacja ma wyglądać inaczej w przypadku God of War Ragnarok, ponieważ potencjalny, wielki sukces gry może wpłynąć na inne produkcje.

Tim Gettys w podcaście Kinda Funny potwierdził, że rozmawiał z deweloperami oraz wydawcami, którzy zdecydowali się nie wydawać swoich pozycji w listopadzie. Część firm chce zapewnić produkcji Sony przestrzeń i wrzucą swoje tytuły w innym terminie.

„Dochodzimy do interesującego momentu, w którym gry boją się God of War Ragnarök. Miałem rozmowy biznesowe na zapleczu z ludźmi, którzy mówili mi szokujące rzeczy. Jak: 'Hej, wycofujemy się z tego. Dajemy God of War jego przestrzeń".”.

Część firm postanowiło przełożyć debiuty swoich pozycji i choć Tim Gettys nie potwierdził konkretnych nazw tytułów, to jednak warto pamiętać, że już między innymi Forspoken i Midnight Suns zostały przełożone na przyszły rok.

W listopadzie zadebiutują między innymi Skull and Bones (08.11), Tactics Ogre: Reborn (11.11), Valkyrie Elysium (11.11), Goat Simulator 3 (17.11) czy też Pokémon Scarlet and Violet (18.11).

Źródło: Gamingbible

Komentarze (246)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper