Rooted. Survivalowa gra inspirowana The Last of Us 2 wygląda imponująco na gameplayu

News
4763V
Rooted
Bartosz Dawidowski | 05.08, 09:21

O Rooted pisaliśmy pierwszy raz w marcu 2022 roku. Od tego czasu survivalowy projekt, zainspirowany The Last of Us 2, mocno się rozwinął. Przyjrzyjmy się zatem postępom w pracach!

Deweloperzy Rooted przedstawili w ostatnich tygodniach owoce swoje pracy – system animacji poruszania się bohaterów, zbieranie ekwipunku, oświetlenie czy budowanie schronień. Jak na tytuł indie, odpracowywany przez tylko kilku deweloperów, rzecz wygląda już teraz bardzo ładnie. Postapokaliptyczny projekt powstaje w oparciu o narzędzia Unreal Engine 5 i zapewni opcję rozgrywki singleplayer i w kooperacji dla kilku osób.

Deweloperzy Rooted zapowiedzieli na Steam, że już niedługo – prawdopodobnie jeszcze w 2022 roku - udostępnią próbki gameplayowe w formie zamkniętej wersji alfa. Autorzy szykują też zbiórkę pieniędzy na swoją survivalową grę na Kickstarterze. Akcja ma sporą szansę powodzenia, bo już teraz do swoich „list życzeń” na Steam Rooted dodało ponad 130 tysięcy użytkowników platformy cyfrowej dystrybucji Valve. Czekamy zatem na dalsze informacje i świeże materiały z tego przedsięwzięcia powstającego z myślą o PC.

Warto przy okazji sprawdzić, jak Rooted rozwinęło się od marca 2022 r.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1940080/Rooted/

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper