Star Wars Jedi: Ocalały faktycznie na początku 2023 roku? EA potwierdza premiery i szykuje niespodzianki

Plotka
1597V
Star Wars
Iza Łęcka | 03.08, 07:39

W trakcie najnowszego przedstawienia wyników finansowych za ostatni kwartał Electronic Arts ogłosiło plany na kolejne miesiące – wydawca serii FIFA szykuje się do kilku dużych premier. W harmonogramie przedsiębiorstwa uwzględniono dwie niespodzianki, z których jedną może okazać się Star Wars Jedi: Ocalały.

Pod koniec lipca w bazie danych PlayStation pojawiła się wzmianka na temat premiery Star Wars Jedi Ocalały w pierwszych miesiącach 2023 roku. Aktualnie EA nie odniosło się do pojawiających się spekulacji, choć podczas spotkania z inwestorami zapowiedziane zostały debiuty 9 gier przypadające na najbliższe miesiące.

Gracze mogą szykować się na Fifę 23, kolejną odsłonę Need for Speed czy Dead Space Remake, warto jednak zauważyć, że w okresie od stycznia do marca 2023 roku firma zapewni grę z „głównego IP” oraz tytuł partnera. Możemy śmiało podejrzewać, że jedną ze wskazanych produkcji jest właśnie Star Wars Jedi Ocalały.

„Electronic Arts FY 2023 Q1:

Aktualny zestaw tytułów:

Lipiec - Wrzesień: FIFA 23, Madden NFL 23

Październik - Grudzień: Need for Speed, NHL

Styczeń - Marzec: Dead Space, PGA Tour, Super Mega Baseball

Oczekuje się również, że w okresie od stycznia do marca 2023 roku zostaną wydane jedna pozycja z kategorii głównego IP i tytuł partnera, który nie został jeszcze ogłoszony”.

Electronic Arts zakończyło Q1 z lepszym przychodem netto (1,78 mld dolarów) niż w poprzednim kwartale, a dochód operacyjny wyniósł 441 mln dolarów (z 322 mln dolarów). Wartość przychodów netto za cały ubiegły rok wyniosła 7,478 mld dolarów, co w porównaniu z zeszłym rokiem daje wzrost o 22% - 73% przychodów stanowią usługi notujące coraz lepsze rezultaty. EA Player Network zawiera już 600 mln kont, a zaangażowanie w FIFA Ultimate Team wzrosło o 40%. Korporacja potwierdziła, że F1 22 „przewyższyło oczekiwania”.

„Nasza marka FIFA i udane wprowadzenie F1 napędzały nasze wyniki w zakresie rezerwacji netto, zapewniając kolejny kwartał powyżej oczekiwań. Patrząc w przyszłość, nasza koncentracja na realizacji i zdyscyplinowane inwestycje w ramach szerokiego portfolio gier i usług na żywo będą napędzać nasz długoterminowy wzrost” – stwierdził dyrektor finansowy przedsiębiorstwa Chris Suh.

Źródło: DomsPlaying

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper